| FofoBaa a întrebat:

Buna am 13 ani si acum cateva zile (27.05.2012)am mers la toaleta sa fac treba mica si am vazut o pata nu mare maricica maro inspre rosu pe lenjeria intima am intrebat-o pe mama si mi-a zis ca trebuie sa imi apara menstruatia(pentru prima oara cand imi curge ), a doua zii cand am mers la scoala pe la 4 asa iar mi-a aparut pe absorbant o pata moro spre rosu am purtat absorbant ca in caz sa imi vina sa nu ma patez.A treia zii nu mia mai curs nimic pana azi nu mai mi-a curs nimic,dar ma doare spatele cu mijlocu, burta din cand in cand ma intepa,am sani destul de maricei,am par pubian, cosuri mi-a aparut cateva de la un timp, am par la subtioara.Cand imi va mai venii sau este menstruatie ce mi-a aparut sau am patit cevaa? cand stiu ca imi va veni? Va rog ajutati-ma sunt putin curioasa am intrebat-o pe mama dar ea mi-a zis unele lucruri si o zapacesc mereu si imi zice sa o las in pace.Dau funda! cat mai repede.

Răspuns Câştigător
| MLSS a răspuns:

Heyy o sa-ti vina in curand insa nu neaparat imed dupa ce ai gasit petele.Cam peste cateva luni[2-3] cu siguranta o sa-ti vina:*
si mie mi-a venit la 13 ani
te pupp, paaa>big grin

| FofoBaa explică (pentru MLSS):

Ai avut dreptate mi-a venit ierii happy2 luni de la prima.Multumesc pentru ajutor.

2 răspunsuri:
| MrsDraguttza a răspuns:

Exact asa am patit si eu ...Eu am 13 si mi-a vn prima daat doua zile pe 5 si 6 februarie
sid e atunci nimic
santem in 30 mai azi
4 luni
dar stai linistita
se numeste menarha
Trebuie sa astepti 6 luni-1 an ca sa se regleze ciclul
Nu e nimic grav
Trebuie sa ai grija cu igiena si sa ai mereu la tine 2, 3 absorbante
Eu am asteptat sa imi vn in fiecare luna, am pierdut si numaratoarea...
o sa ma ia prin surprindere dar sunt pregatita
prima daat este mai neregulat dar nu e nimic