| Adrian_Duma_1990_uVCD a întrebat:

Am gresit unei persoane foarte dragi mie, am mintit-o cu anumite mail-uri (care nu erau scrise de mine, ci copy/paste si ca nu am spus nimanui despre noi) Am mintit-o si pana la urma ea a descoperit. Intentia nu mi-a fost sa o mint sau sa ii fac rau, ci pur si simplu credeam ca o fac sa zambeasca cu acele cuvinte frumoase. I-am gresit si ea nu ma mai vrea. Eu vreau sa va spun ca o iubesc sincer(cu toate ca nu ne-am intalnit), o iubesc sincer, iubesc felul ei de a vorbi cu mine, iubesc felul ei de a se purta, iubesc absolut totul la ea. Mentionez ca intr-un final mi-am recunoscut greseala iar ea imi spune ca nu mai poate avea incredere in mine, ca m-a iertat dar nu mai are incredere in mine. Vreau sa va mai spun ca ea are pe cineva de 7 ani de zile, nu sunt casatoriti, si nu sunt in tara. Va rog eu, ajutati-ma cu sfaturi!

Apelez la voi, TPU (Toti Pentru Unul) sa ma ajutati cu niste sfaturi in privinta aceasta sa imi spune-ti daca as putea sa ii reintru in gratii si sa ii recastig increderea din nou!
Multumesc anticipat celor ce doresc sa-mi raspunda si va rog, seriozitate maxima, am nevoie de asta! :-)

7 răspunsuri:
| Andreeaa19 a răspuns:

Buna! In primul rând dupa cate vad esti constiend ca ai gresit, si i-ai spus si ei asta. Foarte bine,greșeala recunoscuta,e pe jumătate iertata. Ea are o relatie? Hmm,nu intru in detalii,dar in relatia ei înseamnă ca a intervenit monotonia,de aceea a acceptat sa vorbească cu tine. Ati cum se spune? Daca iubesti doua persoane si nu ati pe care sa o alegi,alege-o pe a doua,pentru ca daca ai fi iubit-o pe prima, n-ar mai fi existat a doua.
Ea probabil ca are nevoie de suport moral,poate de iubire,poate de ceva mai nou,sau poate vorbind cu tine nu mai are acea stare de monotonie. Încrederea se castiga al naibii de greu si se pierde intr-o secunda!
Eu,iti recomand sa vorbesti cu ea, sa ii spui "da,am gresit si sunt constient de asta,intentia mea nu a fost sa iti fac rau,dar pur si simplu asa credeam ca e bine,in momentul in care ti-am trimis acel mail",daca ea vrea sa păstreze legatura cu tine, cu siguranta te va ierta. Si, FI BARBAT! Mai presus ca orice este demnitatea ta de bărbat, nu face pe "victima". Nu stiu ce ati vorbit voi doi,însă nu ii promite marea si sarea daca crezi ca nu-i pori oferi aceste lucruri,bazeaza-te doar pe fapte concrete si sigure, daca iti spune ceva din relatia ei,ceva intim sau ceva mai neimportant pentru tine, nu arata ca nu te interesează, dar nici nu fi prea nerăbdător sa aflii tot. Pur si simplu ascult-o, las-o sa iti spuna daca are probleme si sustine-o, dar nu-i spune "lasa-l pe el si haide la mine" las-o pe ea sa decida, fii natural! Iti urez succes si sa auzim numai de bine!

| Adrian_Duma_1990_uVCD explică (pentru Andreeaa19):

Am fost natural, am lasat-o pe ea sa decida, a decis! Am avut si eu un moment in care i-am spus;; Daca iti doresti, asta o sa primesti, liniste si siguranta, nu te voi mai deranja niciodata''
Iar atunci vina a cazut din nou asupra mea caci eu am incercat sa termin ceea ce a fost frumos, de ce tot cel ce sufera este vinovat pentru tot? Mi-am recunoscut greseala, ce mai trebuia sa fac, ce anume? Oricum sunt la pamant cu fiecare zi ce trece tot mai mult sufar si nu mi-o pot scoate din minte, am tot felul de ganduri despre ea si cu ea, sincer nu mai stiu ce sa ma fac, ce sa mai cred. Moralul meu e praf!

| Andreeaa19 a răspuns (pentru Adrian_Duma_1990_uVCD):

Atunci eu alt sfat nu cred ca sunt in masura sa iti dau, cred ca ar fi mai bine sa lasi timpul sa treacă si vei vedea mai departe. Timpul e cel care le rezolva pe toatehappy

| SergiuBoss11 a răspuns:

Tu o iubesti, dar daca ea te iubea asa tare, il parasea pe celalat pentru tine.
probabil a folosit email-urile ca scuzahappypentru a ramane cu celalalt

| Adrian_Duma_1990_uVCD explică (pentru SergiuBoss11):

Nu, nu a fost asa nici o clipa, daca ar fi fost asa nu ar mai fi vorbit cu mine de la inceput.

Răspuns utilizator avertizat