| SSadAngel a întrebat:

am o problema.straight face am 17 ani si imi place de un baiat de foarte mult timp.el insa ma respinge.dar eu stiu ca ma place..am vazut multe semne..ca sa zic asa. Din partea lui..semne ca i.ar placea de mine.dar nu recunoaste niciodata. zice ca este doar in capul meu.dar eu stiu ca ma minte..intrebarea mea este.: daca el ma place, care ar fi cauza pentru care ma respinge? Ar putea avea vreo problema. ceva? straight face voi ce credeti? Mentionez ca de 4 ani cat il cunosc eu., stiu ca.el nu a avut iubita. Dau funda ^^ va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| 1cristian1990 a răspuns:

El poate te vede ca si pe o prietena, e altfel relatia de prietenie intre o fata si un baiat! Poate vrea sa fie doar o relatie de prietenie intre voi! Nu poate sa conceapa sa fiti iubiti! Asa vrea el si respecta-i decizia! Cauta alti baieti si fa-l gelos tongue

10 răspunsuri:
| TeckTonik997 a răspuns:

Din pacate si eu tind sa cred ca e doar in capul tau. Cand esti indragotit/a lulea daca iti spune "ceau" tu in capu' tau interpretezi prin "te iubesc si nu mai vreau sa pleci de langa mine" etc. Poate nu te place. cel mai bine ar fi sa vorbiti serios despre asta doar voi doi, intre 4 ochi si atunci vei afla adevarul. Bafta!

| FaraSareDoi a răspuns:

Aoleu.
Dacă te respinge, cum știi că te place?
În general băieții fac primul pas. Cel mai probabil nu ești pe gustul lui, fato.
E alegerea lui că nu a mai avut iubită. Nu cred că are asta vreo importanță. Chiar dacă ar fi timid sau ceva, dacă ar fi să placă o fată, ar face ceva în sensul ăsta.

| Sidonia07 a răspuns:

Care ar fi semnele ca te place?

| SSadAngel explică (pentru Sidonia07):

Pai mereu cand ii dau mesaje imi raspunde, ma asculta, ma sfatuieste, vorbim mai mereu..adica daca il caut, intotdeauna imi raspunde..ma mai cauta si el.dar nu mereu.am observat ca de multe ori cand ne intalnim imi arunca priviri ascunse.o data eram cu un baiat, un amic si ne jucam, radeam, glumeam, ne ciupeam si era si el in preajma..se uita urat la noi.a vrut de multe ori sa fim impreuna.dar nu cred cca are curajul ( mi-a propus cateva intalniri, la care nu a ajuns, motivamd ca a intervenit ceva intre timp.) m.a invitat la el acasa sa petrecem craciunul si anul nou, mi-a zis sa merg cu el la Brasov, dar nu am putut sa accept din cauza parintilor..imi zice mereu ca sunt draguta cand il intteb.mi.a propus sa merg la el acasa..sa avem o relatie..sa iesim.dar nu am reusit.din diferite motive. straight face si ceea ce imi da de banuit cel mai mult este ca mia dezvaluit o data ca are o problema. legata de el evident.dar nu mi-a spus.o. oricat am insistat straight face

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru SSadAngel):

happy problema e evidenta... e gay...

| SSadAngel explică (pentru TuDorEL96):

Nu cred eu ca ma respinge.pur si simplu ma respinge.imi zice ca nu vrea sa fie cu mine si atat sad

| Sidonia07 a răspuns (pentru SSadAngel):

Poate vrea sa fiti doar prieteni, acum depinde din ce motive nu ati reusit sa fiti impreuna.Incearca sa vorbesti cu el si daca afli ce problema are poate atunci se vor rezolva lucrurile.

| Oanaa123 a răspuns:

Daca spune ca nu te place poate chiar spune adevarul si tu iti imaginezi cu totul altceva din cauza ca il placi foarte mult thinking confused