| Dany_Daniel_1998 a întrebat:

am o problema happy
Am fost cu o fata un an si ceva a fost ceva frumos intre noi, o dragoste adevarata... parinti ei nu au fost de acord cu relatia noastra pentru ca eu sunt golan si ei ii trebuie ceva mai bun si asa nu a mers relatia, un an si 2 luni am avut o relatie secreta. pana la urma am cazut de acord ca nu e bine sa mai continuam
Ne-am despartit acum un an si eu tot tin la ea... am incercat sa o uit dar nu a mers, m-am mintit singur ca imi ea bine, dar nu era asa...
pana la urma am decis sa ma impac cu ea sad si ea nu a mai vrut a zis ca iubeste pe altul sad
dupa mi-a zis ca vrea sa ne impacam si in 2 ore aud ca e cu altcineva happy eu sufar...
Nu merita iubirea mea.
Cum as putea sa o uit de tot? sa nu mai am niciun sentiment pentru ea?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea nu merita? Daca stiai sa te porti cand trebuia si sa nu fi fost golanas, acum nu mai gandeai asa.Greseala se plateste TOTDEAUNA, chiar daca uneori mai tarziu.O seara buna.

| Dany_Daniel_1998 explică (pentru anonim_4396):

Frate sa fiu golan e felul meu de a fii dar am iubit-o cum nu o facea unul cuminte happy si i-am oferit tot ce se putea... recunosc am facut multe prosti dar intotdeauna ea a fost prima pentru mine

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dany_Daniel_1998):

Daniel....nu stiu cve varsta ai dar nu conteaza.nu stiu daca mai esti pe site acum.da un mesaj privat daqa esti acum pe site.; e 2.10

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Nu merita iubirea mea. "
Ok, stiu ca avem niste setari din fabrica gen " iubim, ne sunt inselate asteptarile, suferim, nu ne mai pasa si uitam. ".

Constientizeaza ca e mai bine asa. Ca ai aflat care e treaba cu ea acum si nu merita sa-ti mai pierzi timpul gandindu-te la ea. Nu, nu iti merita iubirea dar nici suferinta. Nu trebuie sa suferi pentru nimeni pentru ca este pierdere de timp. Detaseaza-te si ia-o de la capat. Ce sens ar avea sa suferi pentru cineva care nu merita, bucura-te ca nu ti-ai pierdut mai mult timp.

| TheMiningSheep a răspuns:

Toti am trecut prin asta si inca e naspa laughing))
Spune-i ca vrei sa fiti doar prieteni.
Nici o relatie nu dureaza.
Mai ales daca iti bagi nasul sa o strici.
Dupa... te intorci tu la ea.
E important sa ti legatura cu ea cat de mult ca sa stii momentul potrivit.

| Floricikmov a răspuns:

Incearca sa ti faci o alta prietena cu care sa te intalnesti in majoritatea timpului tau liber. Dar ai grija sa iti faci o pritena pe care sa o placi ca altfel nu va avea niciun efect pozitiv.

| anamary a răspuns:

In ciuda sfaturilor primite pana acum...NU incerca sa-ti faci o prietena chiar acum.De ce? Pentru ca dupa o despartire esti deprimat si nu mai gandesti logic...si s-ar putea sa te indrogostesti iar de cine nu trebuie.
Iati o perioada sa te "vindeci". Iesi cu prietenii, gaseste-ti un hobby, etc.Cu alte cuvinte umpleti ziua! Dupa ce poti afirma din tot sufletul ca atunci cand o vei intalni pe strada o vei privii doar ca pe o prietena nu ca pe o iubita...atunci te poti angaja intr-o alta relatie.
Pentru ca atunci cand esti suparat, orice gest banal al unei fete tie iti va parea extraordinar si nu te vei indragosti de persoana potrivita.Asteapta pana cand vei fi multumit de viata ta...si apoi sa intri intro alta relatie.
Si cum sa o uiti? Pur si simplu gasesti ceva de facut...iti umpli ziua cu pasiuni, obiective prieteni! Eu spre exemplu, cand nu puteam sa uit pe cineva, imi scriam pe un biletel toate momentele neplacute si jenante petrecute alaturi de acea persoana, si lipeam biletul pe frigider happy .Insa...ai grija cu ce ti-am spus:nu trebuie sa o urasti, trebuie doar sa nu o mai iubesti, sa o poti privi ca pe o cunostiinta nu ca pe o iubita

| euuuu13 a răspuns:

Incearca sa iti gasesti pe altcineva.Sa gasesti pe cineva care sa poata sa te faca sa o uiti.