| darkofanaxor a întrebat:

pe la inceputul semestrului a inceput sa-mi placa o fata pe parcurs mam imprietenit cu ea desi avea prieten ma intelegeam bine cu ea apoi s-a despartit de el si cand vroiam sa-i spun a aparut din nou prietenul ei si n-am vrut sa ma o bag sa o supar n-am stiutdaca se impaca sau nu apoi peste cateva saptamani m-am hotarat sa-i spun si asa am si facut doar ca avea alt prieten deja si m-a refuzat dar cred ca ma placea inainte... apoi s-a despartit de el timp de o saptamana, am incercat sa par indiferent sa vada ca nu e singura "optiune"a mea si sa se uite altfel la mine si doar daca ma intreba ceva vorbeam cu ea si ii zambeam apoi sa impacat cu el din nou si nu stiu cred ca s-a despartit o saptmana de el ca sa vada daca chiar vreau sa fiu cu ea credeti ca am pierdut-o? Funda happy

Răspuns Câştigător
| serendipity8300 a răspuns:

Insista, lupta pentru ea. Arata-i k-ti pasa cu adevarat de ea. Si fii sincer nu trebuie sa fii un dur in ceea ce priveste sentimentele nu te sfii sa-i arati cat de mult tii la ea

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asa cred ca ai pierdut-o dar nu definitiv

| MerVeilleuX a răspuns:

Dacă s-a despărţit de toţi băieţii ăia, te place. Nu trebuia să stai indiferent pentru că fata poate a crezut că tu chiar nu o placi. Poate atunci ea s-a gândit să vadă dacă vorbeşti cu ea, dacă se întâmplă ceva.

| Meeoww a răspuns:

Daca chiar te iubeste nu nu ai pierdut-o dar daca acum este singura ar trebii sa o mai intrebi daca o iubesti happy

| alinusHka1996 a răspuns:

Pai sincer sa fiu cred ca daca sa despartzit de prietenul ei si daca ii placea de tine era sa-ti zica si ea dar asa nu stiu ce sa zic ai si tu o parte din vina nu trebuieai sa perzi sansa atunci cind era singura trebuieai sa-i zici si sai demonstrezi ca o iubesti si itzii place de ea

| darkofanaxor explică (pentru alinusHka1996):

Am fost un fraier si mi-am dat seama ca ma place cand a fost prea tarziu dar nu stiam de ce s-a despartit o saptamana de el si apoi sa impacat, acum se saruta cu el o vad in fiecare zi in pauza dar in ore se uita la mine si cand fac contact vizual cu ea schimb privirea in alta parte nu stiu daca ma mai place sau o face doar asa si acum nu pot face absolut nimic...si daca se desparte chiar nu stiu ce sa-i mai zic i-am spus deja ca o plac si ca vreau sa fiu cu ea...

| darkofanaxor explică:

Mersi tuturor pentru sfaturi big grin

| darkofanaxor explică:

Inteligent esti aline...foarte inteligent.