| StefanNeagu a întrebat:

Am o problema cam delicata, va rog frumos sa nu radeti de mine. Cand accesez site-uri XXX, dar nu ma masturbez, tot imi dau drumul, dar nu puternic. Doar iese putin in varf, am doar 12 ani, este cumva ejaculare precoce? Sau este specific varstei mele?

9 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Ca sa nu-ti mai dai drumul fara masturbare, nu te mai uita la filme porno. La varsta ta poti face altceva folositor pentru tine. Poti vedea desene animate, poti citi o carte, poti rezolva niste probleme din manualul de matematica etc.

| raMLesS a răspuns:

Bă copile tu la vârsta ta te uiţi la filme xxx? Pune mâna pe carte, dacă de acuma te uiti la din astea, la 18 ani ce-o să faci? O să te vinzi pe 5 lei sau?

| syd2 a răspuns:

Ah, cat de rea poate fi aceasta viata incat un copil sa dea astfel de intrebare, cat de rea!

| Seba2013 a răspuns:

Pai excitatia sexuala apare nu doar atunci cand te masturbezi... apare si atunci cand vizionezi materiale erotice.

De aceea pentru a te lasa de masturbare, trebuie sa te feresti de erotism.

| Anonim2132 a răspuns:

Bai lābuță lasa filmele xxx
Te-ai apucat prea devreme

| Vampir007 a răspuns:

Nu iti fa probleme cand te exciti penisul secreta un lichid, presperma acest lichid ajuta la lubrifierea vaginului femeii atunci cand intretii relatii sexuale, este ceva normal! Stai linistit poti sa vizionezi filme xxx in voie.

| StefanNeagu explică (pentru Vampir007):

Vreau sa spun ca ma masturbez de la o varsta foarte frageda, mai frageda decat actuala, crezi ca va fi vreo problema in viitor?

| anonim_4396 a răspuns (pentru StefanNeagu):

Eu fac de la 6 ani si nu am probleme si acum am 15, deci timp de 9 ani in fiecare zi, ehh nu chiar in fiecare zi, au mai fost si pauze de o zi doua, dar no problem. Nu ma criticati rolling on the floor
A da, de la 6 ani pana la 10 nu ejaculam nimic, de la 10 la 12-13 eram in cazul tau si de la 13 la 15 nu ai probleme ejaculezi destul. big grin