| anonim_4396 a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep. Pai...in primul rand sunt baiat si sunt la varsta pubertatii. Am o mare problema (din punctul meu de vedere) : ma simt atras de sexul masculin desi nu-mi place deloc acest lucru. Existra vreun 'remediu' ceva pentru a-mi schimba orientarea sexuala? Multumesc pentru atentie! Funda...big grin

Răspuns Câştigător
| adinaciosescu a răspuns:

Atunci nu ai de ce sa iti faci probleme inca.E normal sa simti admiratie si fata de parte masculina. Poate in viata ta ai intalnit ceva barbati sau baieti cu care ai vreasa semeni tu.Niste modele.Eu stiu, poate au facut ceva maret, poate arata bine si ai vrea sa fi ca el, poate tata, un prieten... Oricum nu are rost sa te nelinistesti.Incearca sa-ti analizezi sentimentele, incearca sa le departajezi care sunt de admiratie si care de dragoste si vei vedea ca nu e asa de rau.E varsta propice confuziilor.Sa ai grija de tine.(si, da, ai putea sta cu psihologul scolii putin de vorba)

6 răspunsuri:
| adinaciosescu a răspuns:

Depinde in ce sens esti atras de sexul masculin... poti sa admiri un barbat fara sa ai inclinatii homosexuale...Fiind la varsta pubertatii te intreb eu ai avut vreo intalnire intima cu vreo fata sau baiat?

| No0Na0Me a răspuns (pentru adinaciosescu):

Nu.

| adinaciosescu a răspuns (pentru No0Na0Me):

Atunci nu ai de ce sa iti faci probleme inca.E normal sa simti admiratie si fata de parte masculina. Poate in viata ta ai intalnit ceva barbati sau baieti cu care ai vreasa semeni tu.Niste modele.Eu stiu, poate au facut ceva maret, poate arata bine si ai vrea sa fi ca el, poate tata, un prieten... Oricum nu are rost sa te nelinistesti.Incearca sa-ti analizezi sentimentele, incearca sa le departajezi care sunt de admiratie si care de dragoste si vei vedea ca nu e asa de rau.E varsta propice confuziilor.Sa ai grija de tine.(si, da, ai putea sta cu psihologul scolii putin de vorba)

| Oana92 a răspuns:

Mergi la psiholog, o sa te descoperi, o sa afli din ce cauza esti atras de barbati(de obicei traume din copilarie), vei invata ce sa schimbi sau sa te accepti asa cum esti. Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Nelamuritul a răspuns:

Dupa ce faci sex cu O FATA nu o sa mai ai probleme.

| ooolifeoolol a răspuns:

Vorbesti cu parintii, consulti un psiholog...Probabil esti doar confuz.