| Nev3r a întrebat:

Am o problema.
Cum sa va explic eu voua.
Sa incep :
Cand eram de 11 ani am cunoscut o fata, era slabuta, ma placea, acum eu am 18 si ea are 17. eu atunci nu o placeam pe ea. nu imi placea, era prea slabuta, dar acum tot ma gandesc la ea, e de la mine din liceu, in liceu a devenit populara, cu frumusetea ei, repet cand era mica ea ma placea dar eu nu, acum s-a intors roata, nu stiu daca are prieten happy
Acum eu o plac foarte mult, dar nu ma prea baga in seama, e drept aunci nici eu nu o bagam.
Cateodata eu tot ma gandesc " voare sa-i scriu lu fata asta " dar in 5 secunde imi zice o voce in cap " nu-i scrie ca nu o sa-ti raspunda " atunci nu-i mai scriu.
Tot ma gandesc cum pot sa fac sa ma bage in seama.
Dati-mi un raspuns ceva, spuneti-mi orice, nu ma supar.
STIU CA NU MAM EXPRIMAT CORECT DAR ASTA E, nu prea pot sa explic, e foarte greu de explicat.
DAU FUNDA + VOTE! :*

Răspuns Câştigător
| GheorghiuIoana a răspuns:

Buna! Esti intr-o situatie putin cam dificila, dar nu imposibila. Faptul ca atunci cand erati mici ea te placea si tu nu, s-ar putea ca din cauza asta sa fie putin suparata sau mai bine spus faptul ca nu o bagai in seama sa fie principalul motiv care a deranjat-o. Daca spui ca ea a devenit populara prin frumusetea ei, insemna ca fata s-a schimbat foarte mult si ca, evident atrage si o gramada de baieti in jurul ei. Poate s-a gandit o vreme la tine, dar din moment ce tu,, nu i-ai dat apa la moara,, cum se zice, a deranjat-o, iar acum ea nu mai incearca nimic (chiar daca poate inca te place) de frica sa nu o refuzi(mai ales ca sunteti mai mari, iar asta pentru ea ar insemna ceva rusinos). Te-ai gandit ca poate ii e frica sa se bage in seama cu tine de frica sa nu o refuzi? Incearca tu sa te bagi in seama cu ea, putin care putin, si asa iti vei da seama, cu timpul daca te place sau nu. Daca intr-adevar ea inca te place, totul va veni de la sine. Daca nu, inseamna ca nu te mai place sau poate chiar are prieten. Oricum, indicat ar fi sa afli daca are sau nu prieten, ca mai apoi sa nu te trezesti cu el la usa.
Ideea e sa nu stai asa.
Succes!

| Nev3r explică (pentru GheorghiuIoana):

Stai linistit, ca daca m-as trezii cu el la usa, ia-s da un pahar de vin ceva.
Si dupa ia-s zice sa dam un poker rolling on the floor

6 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Bate si ti se va deschide, daca nu ti se va deschide macar stii ca nu ai de ce sa mai bati happy. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

pentru început spune-i un bună.

| altrix a răspuns:

Dragostea din copilarie revine.
bag-o in seama.
weekendul trecut am fost martor la o situatie exact ca cea in care esti tu acum.
daca te-a placut cand a fost mica, si acum te place, sunt sigur de asta. numai ca trebuie sa ii arati ca acum iti pasa.

| badearazvan a răspuns:

Salut eu zic sa ii scrii, o sa iti raspunda iti garantez eu ca o sa isi aduca aminte de cand te-a placut, am fost intr-o situatie asemanatoare si am ajuns sa fim impreuna dar ceva a stricat totul...

| blini a răspuns:

Da un copy/paste la mesajul tau de mai sus si trimite-il fetei despre care e vorba.
Raspunsul o sa-l ai garantat de la ea.