| Mely2Mely a întrebat:

Ok decii TPU ajutati-ma. ma gandesc la un baiat de 3 ani! l-am placut 1 an jumate,, eu il placeam el ma placea dar nu am fost impreuna..de ce nu stiu el ma intreba daca il plac el ziceam nu.il respingeam totat. de ce? imi era frica..meh dupa el a intrat pe liceu meh,.a uitat de mine m-a mai bagat in seama cu mine dar nu ca inainte,, gen eu ma gandesc si acum la el oricat as vrea sa nu ma mai gandesc la el. nu pot pur si simplu. Si imi e aiurea sa-l bag in seama dupa atata timp sa spun "bunaa ce faci?" ar fi ciudat si aiurea in aceelasi timp ce sa fac?

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Daca l-ai tot respins inseamna ca baiatul a crezut ca nu il placi. Acum este nevoie de alta atitudine pentru a-i da lui de gandit daca sentimentele tale nu au disparut.Dar problema este de ce-l respingeai? Este ceva in felul lui de a fi ce nu poate fi acceptat?

| CiprianDoarEu a răspuns:

Ia legatura pe mess/facebook/mesaje cel mai simplu sa iti exprimi sentimentele, iar apoi ii poti propune sa va intalniti undeva. in oras...

| Skyglory95 a răspuns:

Da frau liber sentimentelor! baga-l in seama si fa ceea ce crezi ca e bine si asculta-ti inima de fiecare data!