| Exil0n a întrebat:

Am o problema legata de relatii. De obicei vorbeam cu fratele meu mai mare despre asa ceva dar el e plecat.
De fiecare data cand imi fac o prietena noua totul e frumos. cel putin primele zile. (cam 3/4 ) Dupa. incepe sa devina ciudat. Nu mai stiu despre ce sa vorbesc cu ea. habar nu am cum sa intretin relatia.
Acum doua zile m-am indragostit de o fata. si dupa o zi am aflat ca sentimentul e reciproc. dar ma tem sa nu se termine ca si celelalte relatii. Va rog ma puteti ajuta? straight face Vreau sfaturi precise despre cum sa imi intretin relatia

Răspuns Câştigător
| precious30 a răspuns:

Nu trebuie sa faci ceva special sa mearga. Trebuie s ate porti natural si totul o sa fie bine. Daca va vedeti suficient o sa fie totul in regula, veti gasi o multime de subiecte comune dar daca va vedeti o data pe saptamana posibil sa se termine mai repede decat a inceput.
P.S. Nu este recomandat nici sa va vedeti zilnic pentru ca asa s-ar putea sa va si plictisiti si nici asa nu e ok.

4 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Eu consider că dacă e persoana potrivită nu ai probleme de genul, conversaţia pur şi simplu curge.

| NameHarris a răspuns:

Pai daca iti dam sfaturi cum sa o ti langa tine nu ar fi corect sa o frecam tot noilaughing

| Iyulia3712 a răspuns:

Pai comporta-te cu ea exact ca si cu o fata obisnuita, cu o prietena de a ta. Gandeste-te ca nu sunteti impreuna si fii tu insuti. Dupa aia vei vedea ca totul va decurge normal.

| Mindilica a răspuns:

Fii natural, fii tu insuti si relatia va merge minunat. Daca ai incredere in tine, iubirea vine din interiorul nostru, trebuie sa ne iubim pe noi insine, sa ne cunoastem valoarea. in acest fel, vom putea iubi si partenerul(a)