| TeoTudor a întrebat:

Am o problema mai. complicata, cred si as dori sa v-o impartasesc si voua pentru ca eu unul nu am reusit sa gasesc un remediu sau un raspuns convingator la urmatorul aspect. Cand fac sex, cu prietena mea aproape mereu / in marea majoritate a timpului, se intampla ceva ciudat. E vorba despre penisul meu. Am erectie, una puternica atat la inceput cat si dupa ce ea imi face oral toate bune si frumoase pana la momentul penetrarii. Dupa penetrare, sau in timpul ei intr-un minut sau doua maxim erectia imi scade iar penisul trece intr-un stadiu mediu, as zice al erectii nefiind decat pe jumate la fel de puternic pana inaintea penetrarii. Mai pe scurt mi se cam inmoaie, insa daca ma opresc ma excit la loc si iar devine si tot asa! Iar asta ma cam deranjeaza pentru ca, vreau sa o satisfac cel putin din punctul asta de vedere intr-un mod mai puternic daca stiti cum zic. Totul este bine si frumos, ma simt atras de ea tot timpul iar ea stie sa ma excite la maxim mereu. Insa chestia asta orice as face se intampla si m-am cam saturat. Drept urmare as dori sa cer si ajutorul / parerea voastra, daca a-ti mai auzit de asa ceva sau considerati ca stiti ce ar putea fi ineregula cu mine, apreciez orice raspuns si ofer funda celui mai bun!

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Problema este psihologica, si este destul de des intalnita. Candva ai avut temeri legate de potenta ta, temeri despre care iti dadeai seama ca sunt neintemeiate, si luptai impotriva lor. Temerile au disparut la nivel constient, mai ales ca s-a demonstrat ca esti potent, dar cum in viata psihica nimic nu dispare, a ramas o convingere in subconstient ca pierzi partial erectia cand incepi sa te misti. De ce tocmai atunci? Fiindca pe vremea cand erai virgin considerai ca esenta sexului consta in miscarea penisului in vagin. Tot ce ai de facut e sa realizezi ca important e sa fi cu penisul inauntru. Stai cu el asa si bucura-te de corpul partenerei, sani si ce mai are ea frumos, noaptea de iarna e lunga si e timp si pentru miscare. Cand e prea excitat, unul dintre voi se misca usurel si rar din cur, mai se schimba asezarea, si tot asa, dupa dorinta. Tu ai potential sa rezisti mult, si asta e esential. Dupa ce depasesti blocajul, normal. Succes.

11 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ați fi mai fericiți dacă ați face sex doar după ce vă căsătoriți.

| doctorandus a răspuns (pentru ania):

Daca asta ar rezolva problemele de erectie, aproape toti barbatii s-ar casatori.

| RAY a răspuns (pentru ania):

Deci pentru a face sex ai nevoie de nunta si solomon sa insurat cu toate femeile lui a?

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Normal ca s-a insurat, toate erau printese straine si aristocrate locale. Le-a facut nunti regale si temple pentru zeitatile lor, dar cred ca se culca tot cu gagicile lui, ceea ce arata ca nunta nu e un afrodiziac eficient.

| RAY a răspuns:

Usturoiul si ceapa consumate frecvent cresc erectia la barbati, fapt dovedit stiintific facut pe doua persoane in varsta care nu aveau deloc erectie, intrebarea mea e ejaculezi repede? e normal ca dupa ejaculare sa se comporte asa

| Violleta2022 a răspuns:

Raspunsul este simplu, nu mai fa oral inainte de penetrare si concentreaza-te pe sexul normal, ca sa poti sa o satisfaci si pe ea.
Dupa cum vad, te gandesti doar la tine si satisfactia prorpiului madular, dar nu mentioenzi nimic de satisfactia ei. Cu ea cum ramane?

| Kira5854 a răspuns:

Daca de exemplu ati facut sex...si stati, mancati ceva, vedeti un film si incercati sa faceti sex la 1 ora dupa intamplare. Mai ai erectie ca la inceput? Se mai intampla asta?

| TeoTudor explică (pentru Kira5854):

Da. Acelasi proces, nimic nu se schimba

| Kira5854 a răspuns (pentru TeoTudor):

Asta cred ca tine de fiecare. Am cunoscut cazuri in care se intampla asta prima data dar la o ora dupa de ex, pentru partea a 2-a e strong. Sau care dupa prima data sta "par" dar nu mai ejaculeaza...Asta tine de fiecare.

| mona1mi a răspuns:

Aceasta se intampla pe plan psihologic, daca nu te-ai fi gandit la asta si doar te-ai relaxa ti-ar fi mult mai usor, nu te mai gandi doar du-te dus de val si o sa fie bine