| miranda16 a întrebat:

Ce se intampla cu vaginul in timpul penetrarii?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este in culmea fericirii. Jubilează.

| corbulalbrosu a răspuns:

Lumenul vaginal isi mareste diametrul prin largirea sa in functie de grosimea obiectului introdus si ia forma obiectul daca acesta este mentinut in interiorul vaginului. Muschii vaginului detin caracteristica de a-si mari si adapta lungimea fibrelor musculare in functie de solicitarea la care sunt supusi. In concluzie reiese ca putem afirma ca diametrul vaginului se muleaza perfect pe obiectul care este introdus in interiorul sau in timpul penetrarii.

| miranda16 explică (pentru corbulalbrosu):

Si peretii vaginului?

| Emilian65 a răspuns:

Ia forma penisului care l-a penetrat.

| Gofigi a răspuns:

Se simte bine

| vampyremisa a răspuns:

Se dilata pentru a acomoda obiectul penetrant. daca fata nu a fost destul de excitata, vaginul nu e bine lubrifiat si va simti un discomfort. in cazul in care penetrarea este dureroasa fara motiv, consultati medicul ginecolog.

| Alla1299Inna a răspuns:

Presupun ca inca nu ai avut contact sexual si este foarte bine sa te interesezi. Ei bine, vaginul este facut dintr.un tesut elastic, care permite introducerea penisului. Este adevarat ca momentul penetrarii poate sa difere de la fata la fata( ma refer aici la primele partide de sex din viata unei fete ) Unele nu simt nicio durere pe cand altele chiar resimt un disconfort. Nu iti face griji, după 2-3 partide totul va deveni mult mai bine. Trebuie să sti ca daca nu este destul de lubrifiat vaginul vei simti ca te doare. Dacă mai ai intrebari pe seama acestui fapt, imi poti trimite mesaj privat. Te ajut cu mare placere.