| verde_4195 a întrebat:

Salut TPU
am o problema nasola. pai eu am 20 ani si am avut o relatie de aproape 10 luni cu o fata de 18 ani... o iubesc si am iubit-o enorm si faza e ca nu inteleg de ce ieri dintr-o data a decis sa ne despartim si nu stiu cum as putea sa o fac sa se razgandeasca. ea e totul pentru mine si nu pot sa accept gandul ca nu mai suntem impreuna si totul ca au fost mici altercatii in ultimul timp. Va rog frumos vreau si eu cateva sfaturi cum as putea sa o recuceresc sau cel putin de ce ar fi vrut sa termine totul asa aiurea straight face

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Eu nu ti-as mai recomanda sa incerci sa o cuceresti in caz ca ai orgoliu in tine. Voi baietii sunteti renumiti pentru orgoliu urias.Nu fa o exceptie nici aiciwinking
Probabil tipei ii place de altcineva, e lasa si nu a avut curajul sa iti spuna adevarul si de aia a scaldat-o.Nu are sens sa suferi inutil la varsta asta. O sa mai gasesti fete poate si mai frumoase si de ce nu, un pic mai inteligente si curajoasewinking

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Sincer? Cred că e la un PMS mai pronunţat.
Să ştii că TOATE femeile sunt conduse de hormoni adeseori total aleatorii.
La cum s-a comportat, din punctul meu de vedere, nici nu merită să arunci un gând în direcţia persoanei ei.
Alta! Sunt mai multe decât noi!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Clar nu te iubeste, deci uit-o!

Cere-i explicatii si atat. Te rog eu, nu te umilii in fata ei ca asta sta urat oricui!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Eu zic mai bine sa te gandesti bine daca nu ai facut ceva care a suparat-o si a decis sa va despartiti fara sa-ti spuna motivul doar ca sa suferi.
sau poate si-a gasit pe altcineva si nu a avut curajul sa-ti spuna adevarul si a decis sa va despartiti.

| Ирина19 a răspuns:

Scuze cati zic asta dar posibil ca nu mai simte nimica pentru tine si deja gaseste orice greseala in relatia vostra si orice motiv ca sa ziceti stop.Tre sa vb cu ea serios, ca altfel nu ai cum sa stii dc e asa cu tine.Laso sati zica in fata sau macar prin mesaje daca nu poate in fata, cauza comportamentului ei.Bafta

| Fifylici a răspuns:

Pai, cel mai bine stiti voi 2 ce s-a intamplat.Incearca sa o cauti si sa discutati in particular, sa lamuriti cum sta treaba si daca mai poate fi salvat ceva. Avand in vedere faptul ca nu ne-ai dat prea multe detalii nu avem de unde sa stim motivul pentru care ea a pus punct relatiei, asta o stie doar ea si tu trebuie sa aflia asta discutand cu ea.
Incearca sa te gandesti unde ati gresit amandoi si daca se mai poate face ceva.
Mult noroc!

| snowflake a răspuns:

Draga verde.
dragostea e ciudata, oricum ar fi happy. daca ea s-a hotarat ca nu mai vrea, nu o poti obliga sa stea in relatia de care toc'ma s-a descotorosit.
incearca sa treci mai departe, ori dragoste cu sila nu se poatewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pa-pa.

| verde_4195 explică:

Detalii... nici eu nu stiu totul era ok a fost ziua ei eram fericiti si nu stiu dintr`o data s-a racit chiar nu stiu de ce. am in minte posibil are pe altu si nu stiu da i-am zis ca nu o mai cautde fapt ea m`a rugat asta si nu stiu cum sa astept sa treaca timpul pentru ca totul a ramas in loc fara ea. nu am dormit toata noaptea pe o parte as vrea sa o uit dar e greu... ce detalii pot sa va dau. in ultimele 6 zile s`a racit brusc fara nici`un motiv si acum 2 zile tot ea mi-a strigat ca eu m`am racit si am incercat continu sa discut dar ea nu vroia fugea de asta continu si zicea nu conteaza ce s`a intamplat ori imi oferi tot ori nimic si cred ca la cat am facut pentru ea merit un raspuns nu? voi ce credeti ca avea?