| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema si cam am nevoie de ajutor.
Am sa va spun pe scurt: acum 2 luni am intalnit o fata pe internet (nu pe vreun joc ceva), a fost o coincidenta ciudata, in fine. Si noi de atunci am tot vorbit din ce in ce mai mult, in special pe skype. Zi de zi ea ma intreba daca doresc skype etc. La un moment dat am inceput sa o plac, din pacate mult prea mult si cand am incercat sa nu mai vorbesc cu ea nu am putut. Acu faza e ca noi am avut niste discutii legate de cine place pe cine, si in ultima zisese ca "ti-as da o sansa jur, dar nu ca ultima mea disperare dar in anumate circumstante da" (nu prea am inteles care e faza cu circumstantele poate imi puteti explica voi). Pana acum 2-3 zile vorbeam foarte mult cum am zis dar recent s-a distantat mult si nu mai imi zice nimic plus ca sta pana la 4-5 noaptea cu un tip din finlanda pe whatsapp.

Acum eu nu stiu ce sa mai fac sincer. Un prieten imi zicea sa ii zic ca o plac din nou si daca sentimentele sunt reciproce sa ii zic ca pot sa vin in orasul in care sta (ceea ce pot). Sau as putea sa astept dar nu stiu ce naiba sa mai astept -.- ea s-a despartit de prietenul ei recent si intra in perioada de disperare unde probabil s-ar combina cu oricine
Sper sa ma puteti ajuta, multumesc.

6 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Tocmai asta e problema ta, omule.
Ştii unde stă? Mergi şi vorbeşte cu ea.
Să scrie pe WhatsApp poate oricine.

| anonim_4396 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Sta in alt oras, 400km departe de mine. Daca ar fi sa ma duc pana acolo as dori macar sa stiu sau sa imi dau seama un pic ca vrea sa fim mai mult decat prieteni

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta sună a cinism din partea ta.
Dacă o să ai o relaţie cu ea, trebuie să parcurgi mereu distanţa asta.
Şi dacă nu o să vrea, vizitezi alt oraş şi tot nu ieşi în pierdere.

| Astaeparereamea a răspuns:

In realitate v-ati intalnit?

| RAY a răspuns:

Ce crezi ca intri in combinatie cu ea imediat, calmeaza-te man, pe bune calm down, 2 luni love for live yes in your dreams

| Neuronul a răspuns:

Insistă.
Sun-o și vorbiți ore întregi ca înainte.
Dacă chiar nu mai merge, tu nu ai nimic de pierdut.
Dacă nu mai încerci deloc, o să rămâi mereu cu regretul.
Foloseste-te de vulnerabilitatea ei, până nu ti-o ia altcineva înaintewinking