| GoDiePlease a întrebat:

Am o problema... sunt cu o fata de aproape 2 luni dar inainte am fost cei mai buni prieteni iar eu o iubeam si am facut-o si pe ea sa ma iubeasca dar parintii ei nu sunt de acord cu o relatie. Ei sunt ceva de genul "acum inveti mai tarziu baietii" asa ca am ascuns faptul ca era cu mine dar acum ceva zile. au prins-o ai ei. ca vorbea cu mine la tel, au vazut apelul si nr-ul si i-au luat telefonul, au certat-o din cauza asta. Am vorbit cu ea. in caz ca ar trebui sa le zica de mine. si ce ar trebui sa le spuna. dar nu au ascultat-o. acum nu ii mai dau telefonul, nu ne v-om mai vedea pana incepe scoala si de vorbit, vorbim fff putin. cand mai fura ea telefonul fara stirea lor... Mie imi este dor de ea sad o iubesc enorm, nu pot rezista fara ea. nu am aer cand stau departe de ea. si nu stiu cum as face. ca totul sa fie bine. Suntem doar niste copii eu in a 8 a. ea in a 7 a. dar ce sa facem. sa ascultam de ai ei? sau sa ascultam ce simtim. poate ziceti "o sa treaca; sunteti doar copii" dar ca ea nu voi mai gasi si chiar o iubesc si asta simte si ea pentru mine si nu cred ca sunt o influenta asa de rea pentru ea si am auzit ca ea invata mai bine de cand este cu mine. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi va rog? sad

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Fata are 12-13 ani, normal ca parintii ei sar ca arsi cand aud cuvinte ca "relatie", "iubire". Focul trebuie stins cu apa (spuma, praf, CO2 si gaze inerte, depinde de situatie), nu cu benzina.
Deci, ceea ce trebuie voi sa faceti, este sa "subestimati" relatia voastra.
Scoala este pe primul loc, si dupa rezultate se vede ca nu a neglijat-o, ca "doar" a vorbit cu un baiat, ca este "doar" o joaca.

| neutrino a răspuns:

Parintii ei au mare dreptate, iar tu ii ajuti in acest sens. Niciun parinte nu poate fi incantat ca fata lui are o relatie cu un baiat care nu poate sa scrie, cat de cat corect doua randuri. Asadar, fa un pas inapoi, lasa fata in pace, pregateste-te si demonstreaza-le ca esti un baiat demn de fata lor.

| GoDiePlease explică (pentru neutrino):

In ce sens sa ma pregatesc? Dar eu nu o pot lasa in pace. chiar nu pot. tin prea mult la ea. si nu vreau sa o pierd. nu cred ca as putea suporta asta.

| Chamberlin a răspuns:

Salut,
Ar trebui sa le explici parintilor ei ca voi doar va placeti si daca o va desparti de tine nu se va mai concentra deloc la scoala ci la cat de dor ii e de tine.
Bafta!

| Love4Music a răspuns:

Frate, nu o lasa ca o sa-si i-a zborul. Fa tot posibilul sa te intalnesti cu ea sa fiti apropiati ca altfel focul dragostei se stinge si este acoperit de sentimentul de tristete si neputinta.