| anonim_4396 a întrebat:

Acum 4 ani am fost cu un baiat, el fiind prima mea iubire, au fost 4 luni de vislove struck nici macar o cearta intre noi, multa lume a inceput sa fie invidioasa si sa incerce sa se bage, dupa un timp am aflat ca el are pe altcineva... tipa aceea a incercat mereu sa se bage intre noi si pana la urma a reusit, eu 4 ani nu prea am vb deloc cu el, si vara asta l'am sunat si i'am zis ca vreau sa lamuresc ceva cu el, vream sa vad ce l-a determinat sa faca asta, mi-a recunoscut ca a suferit mult dupa tot ce mi-a facut dar era prea tarziu sa dea timpul inapoi si sa nu mai repete greseala. ne'am mai intalnit de cateva ori ca amici si intr'o seara ne'am sarutathappy stiu ca nu am facut bine mai ales ca el mai e inca cu fata aia dar se inteleg ft rau, dar asa am simtit ca trebuie sa fac in momentul acela. dupa eu am plecat in Italia si i'am promis ca o sa il mai caut, dupa 2 luni i'am trimis un sms si mi-a raspuns repede inapoi. sunt foarte confuza...nu stiu ce sa fac, sa nu il mai caut?, dar ma gandesc ca nu e corect fata de prietena lui chiar daca ea mi-a facut mult rau. ce parere aveti el mai tine la mine?

19 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Lasa-l ca nu merita! Oricat de greu ar fi, nu te implica intr-o relatie in care el e cu altcineva. Nu se merita!

| Luly94 a răspuns (pentru catthshshshs):

Asa am sa fac, scopul meu nu e sa despart pe cineva eu vroiam doar sa clarficiam chestiile din trecut si uite asa s-a ajjuns la sarut sad, nu voi accepta niciodata sa fiu a 5 roata la caruta :d doar ca am devenit mai sentimentala si am avut nevooie de niste sfaturi :d va multumesc mult tuturor

| mona a răspuns:

Cauta-l...nu ai de ce sa te simti vinovata din moment ce ea va despartit[acum fi tu cea care ii desparte]

| Luly94 a răspuns (pentru mona):

Eu am zis ca doar daca imi va trimite el vreodata primul sms voi mai tine legatura cu el, dar voi evita sa vb des si voi fi atenta la ce subiecte vom vb happy ai si tu dreptate, dar de obicei razbunarea e arma prostului si eu nu vreau sa ii platesc cu aceeasi. Sunt sigura ca isi va gasi ea nanasu pentru cat m'a facut sa sufar. Nu ii vreau raul pentru ca stiu ca daca faci rau primesti rau happy mersi

| h3r a răspuns:

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face...
Daca se intelegeau foarte rau si suferea dupa tine, acum nu mai era cu tipa respectiva.
Chiar daca o sa le destrami relatia, pana la urma tot tu o sa te simti prost, iar asa cum o neglijeaza pe actuala lui prietena, asa va face si cu tine. Ar trebui sa iti dai seama ce fel de persoana este, din moment ce te-a inselat, acum e tot cu ea si totusi, iti accepta cam orice propunere. Nu te merita nici pe tine, dar nici pe respectiva.
Nu vreau sa-i caut scuze ei, pentru ca ea a fost mai putin vinovata in tot ce s-a intamplat. Vinovatul e acest nesimtit care te-a inselat si punct! Daca te iubea nu-i permitea ei sa se bage.
Nu mai ai de ce sa-l cauti. O sa-ti faci rau. Lasa lucrurile asa cum sunt. S-ar putea ca din rau sa dai in mai rau.
Referitor la ce ai intrebat... nu, nu mai simte nimic pentru tine. Ce sa mai spun de "iubirea" de 4 ani de zile pe care se presupune ca i-a purtat-o ei, acum el intalnindu-se cu fosta!
Au fost doar 4 luni draga mea intre voi! Uita de el, nu se mai merita nimic.

Take care.

| Luly94 a răspuns (pentru h3r):

Stiu sigur ca m'as simti rau daca s'ar desparti din cauza mea, voi avea grija pe viitor si o sa ma gandesc la ce mi'ai scris happy

| h3r a răspuns (pentru Luly94):

Ma bucur.
Sper sa privesti in fata si sa-ti gasesti pe cineva care nu te-ar da pe nimic, mai ales pentru alta.

Numai bine draga mea.

| Luly94 a răspuns (pentru h3r):

Asta imi doresc si eu happy si asta iti doresc si tie sa ai parte de multa fericire si o persoana alaturi sa te inteleaga(asta in caz ca nu ai gasit dejja)

| h3r a răspuns (pentru Luly94):

Of, ma indoiesc ca o sa am eu parte de asa ceva happy, insa multumesc. Sper sa ai tu parte de tot ceea ce e mai bun.

Noapte buna.

| pisicutzamik a răspuns:

Buna,iti spun din start sa nu il mai bagi in seama chiar daca tu mai tii la el! el are o relatie acum care dureaza de 4 ani si el este vinovat ca statea cu tine si si-a mai facut inca o iubita, daca te iubea pe tine cu adevarat ramanea cu tine dar el a preferat-o pe aia, si nu ar trebui sa iti para rau ca te-ai sarutat cu el asta a fost s-a intamplat, rusine pentru fata cu care este acum pentru ca va stricat relatia, eu una detest aceste persoane care se baga cu picioarele intr-o relatie in care 2 oameni tin unu la altul, asa ca sfatul meu este sa il lasi in trecut si sa-ti vezi de drumul tau inainte! bafta si ai grija de tine! kiss

| Luly94 a răspuns (pentru pisicutzamik):

Chestia e ca am simtit nevoia sa ii vorbesc de aia am continuat sa vb cu el prin mesaje dar vorbim doar banalitati nimic altceva.ea mi-a facut ft mult rau, fostul meu a aflat doar anul asta tot ce mi-a facut...a facut o fata, sigur nu s-a asteptat. eu stiu din surse sigure ca se intelege ft rau cu prietena lui dar totusi nu inteleg de ce mai sunt impreuna. exact a sricat relatia a doua persoane ce se iubeau. Imi va fi greu sa il las dar voi incerca, sau macar sa il tin doar ca amic. mersi ft mult pentru sfat :*

| December a răspuns:

Pfff, e de 4 ani cu alta si tu te mai intrebi ce sa faci? Lasa-l in pace ca e terminata treaba de mult. Nu e pentru tine. Gaseste pe cineva care o sa tina la tine cu adevarat si care n-o sa fie influentat de nimeniwinking.

| Luly94 a răspuns (pentru December):

Da normal ca ma mai intreb pentru ca noi 4 ani nu am vb aproape nimic decat doar ne salutam pe strada, doar ca anul asta am avut ocazia sa aflu toate motivele si mi-am dat seama ca nu a fost totul asa cum credeam eu. mersi pentru raspuns :*

| yanira4u a răspuns:

E de 4 ani cu fat pentru care s-a despartit de tine.asta ar trebui sa te faca sa intelegi ca pentru el nu ai fost mare lucru.normal ca ti.a spus ca se inteleg rau.cum altfel te.ar fi putut vraji cum vrea el.tie sa iti fie mila si sa te gandesti saracutul de el cat sufera. daca tinea la tine nu se despartea de tine de la inceput, si chiar daca v-ati fi despartit incerca sa se impace cu tine

| Luly94 a răspuns (pentru yanira4u):

De suferit stiu sigur ca a suferit si nu pentru ca mi-a zis elhee hee) mi-au zis multe persoane...ms mult de sfat :*

| pursisimpluAlex a răspuns:

Se intelge f rau sti tu din surse sigure si totusi o relatie de 4 ani nu o ai cu cineva care te intelegi f rau dupa cum vad eu u inca il iubesti dupa atata timp si el daca va incerca sa se dea la tine sigur va reusi si cred ca tu dabea astepti asta.

| Luly94 a răspuns (pentru pursisimpluAlex):

In ultimul timp nu se inteleg ft bine ei, tin la el, nu il iubesc happy nu astept sa se dea la minewinking oricum cu mesajul tau mi'ai cam deschis ochii mersi mult happy

| pursisimpluAlex a răspuns (pentru Luly94):

Ma bucur atuci big grin funda mersi laughing

| Luly94 a răspuns:

Voi incerca macar pentru inceput sa il consider nu mai mult decat un amic...si sa nu las sentimentele sa vb in locul meu, cei ce ne cunosc spun ca mare lucru sa nu se reaprinda aceasta relatie si sa se sfarseasca cu nunta straight face