| Paul321 a întrebat:

Am o problema sunt indragostit de o fata din scoala la mine dar mi-e rusine sa-i spun ea este intr-o relatie cu cineva mai mare ca mine.Mentionez ea are 14 ani si eu 13... Cum mi-as da seama ca ma iubeste? Eu vorbesc cu ea, radem, ne uitam unul in ochii altuia dar alti baieti mi-o iau inainte adica se dau la ea sau altceva si ma simt ca un... Astept un raspuns bun dau funda! big grin

Răspuns Câştigător
| bogdan72 a răspuns:

Pai daca e intr-o relatie ce crezi ca poti sa faci? Viata nu e chiar ca in filme cu printesa cea frumoasa, regele popularitatii si eroul care vine si o salveaza din bratele lui si ii dovedeste ca de fapt el o iubeste cu adevarat.
Asta cu datul la ea, cat timp nu o impresioneaza e fara valoare. Poti incerca sa te dai si tu la ea, dar mai subtil. Fa-i complimente (nu prea dese, nici prea... "esti perfectiunea intruchipata"). Poti sa faci unule de genul asta sub forma de gluma, adica razi imediat ce il spui. De fapt chestia asta cu rasul e buna pentru ca rupe tensiunea dintre voi in oarecare masura. Daca reusesti sa ii atragi atentia e bine. Mai ales daca relatia ei cu cine o fi se raceste, dar sa nu faci prostia de a ii spune tot ce simti cat timp stii ca ea e moarta dupa celalalt si le merge foarte bine.
Nu stiu ce sa zic, succes!

| Paul321 explică (pentru bogdan72):

Salut Bogdan ea nu este asa moarta dupa celalalt se intalnesc rar sau mai chiar de loc. Nu poti sa spui ca este topita dupa el ea a mai avut iubiti cu experienta. Dar oare varsta? straight face

| bogdan72 a răspuns (pentru Paul321):

Pai asta e de bine pentru tine. Sunt mai multe chestii, nu doar varsta. Dar ma repet, e de bine. Ti-am spus, baga-te in seama cu ea, vorbiti, radeti, din cand in cand ii mai faci un compliment si actionezi in functie de cum decurg lucrurile. Cam asta ar fi tot ce iti pot spune, mai ales ca nu cunosc situatia, nu stiu cum e ea. De fapt tu stii cel mai bine. Daca e romantica, invit-o undeva si da-i un trandafir. Daca ii plac baietii rai... ia atitudine! Tachineaz-o putin. Tu stii cel mai bine, urmeaza-ti instinctul. Succes!

4 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

A.Invit-o undeva si spune-i ce simti!
b. Pune pe cineva sa o intrebe!

| crissa20 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, incearca sa vorbesti cu ea, poate isi da seama ca tii la ea, daca nu ai curaj in fata, fa-o prein sms-uri sau pe mess baftawinking