| alina2022 a întrebat:

Am o problema, va rog sa ma ajutati, am 14 ani. ultima oara am iesit cu prietenul meu pe data de 12 mai.am fost la un party acasa la un prieten de al lui, am baut mult si nu tin minte nimic ce am facut in acea seara, dupa al 3 pahar nu-mi aduc aminte nimic, a doua zi l-am petrecut la Franta si urmeaa sa se intoarca acasa in August, PROBLEMA consta in ceea ca menstruatia urma sa-mi vina pe 16 mai,nu a venit,am zis bine poate dereglari ceva,dar nici in iunie nu mi-a venit,oare sunt insarcinata,am observat ca siini mi sau marit si burta putin.Dar e imposibil fiindca eu sunt virgina,cel putin asa cred eu, oare am putut sa fac eu ceva cu el atunsi in seara aceea nu stiu ce sa fac? parintii sunt plecati.el vine doar in august, nu am cui sa spun?:S:S:S:S dati-mi vreun sfat va rog!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| UnBaiatFrumos a răspuns:

Te-a trololit cand te-a prins bauta. Fa un test de sarcina

| DeathIncarnate a răspuns:

Felicitari,esti gravida

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Cel mai SIMPLU şi rapid, poţi să te "verifici" DACĂ mai eşti VIRGINĂ ( în faţa oglinzii ) - dacă NU şti cum trebuie să arate himenul virgin, găseşti poze pe Google ( dai o căutare )!

Apoi, dacă constaţi că nu eşti virgină, TREBUIE să faci 1 sau 2 teste de sarcină ( preferabil 2, pentru siguranţă )!

Faci 1 test de sarcină ACUM, apoi se REPETĂ testul la 3 zile ( după primul )!

Te duci la farmacie şi cumperi 1 test de sarcină, test tip "stilou" ( analiză pe bază de urină, NU de sânge sau altele ) - au un preţ mediu de 10 lei/test ( NU cumperi din cele mai ieftine, că sunt şi cu vreo 4-5 lei, DAR nici cele mai scumpe )!

ÎNAINTE de a face testul, seara anterioară ( sau dimineaţa devreme ) - deoarece testul se face din PRIMA urină de dimineaţa - CITEŞTI cu atenţie INSTRUCŢIUNILE, şi le urmezi ÎNTOCMAI, în special TIMPUL de control ( trebuie verificate EXACT la timpul indicat, NICI mai repede, dar nici mai târziu, deoarece testul va fi NECONCLUDENT )!

Pentru alte detalii, vezi articolul de la linkul : http://www.contraboli.ro/cum-se-face-un-test-de-sarcina/

Sper că aceste explicaţii să te ajute; dacă mai ai alte nelămuriri, nu ezita să mă întrebi şi voi încerca să-ţi răspund cât mai OBIECTIV!

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Daca nu-ti aduci aminte nu e bine laughing nu e bine deloc.
Fa un test de sarcina, e probabil ca tu sa fii insarcinata, sunt niste semne pozitive.

| Ekcstsy a răspuns:

Cum era aia? Imi pare rau nu stiu ce-am facut aseara, am zis de nu stiu cate ori jur ca e ultima oara... La 14 ani baute? Ntz ntz... Nu ma bag in filozofii ca pe vremea mea. Ca nu merita. Poti sa il intrebi pe "prietenul" tau daca a facut ceva ii prezinti situatia ii spui ca ai suspiciuni ca este posibil sa fii insarcinata, ii vezi reactia. Oricum indiferent de ea, fa-ti un test 2-3 de sarcina. Succes

| XxRoByXx0O a răspuns:

Vedeti copii... Cola va face rau laughing Pe bune acum du-te la un doctor sau ia legatura cu parintii bft

| WonderlandScumbag a răspuns:

E nasol ca nu-ti mai aduci aminte ce ai facut. Esti gravida dupa semnele pe care le prezinti, du-te la doctor.

| tebesccmolt a răspuns:

Pai uitate pe chilotii tai daca ai un lichid alb galbui inseamna ca esti virgina daca nu il mai ai esti insarcinata