| raziel999 a întrebat:

Am o relatie de aproape 8 luni si se presupune ca ar trebui sa fiu fericita; din pacate in ultimul timp certurile dintre noi doi sunt foarte frecvente..am incercat sa rezolv situatia si sa mai las de la mine dar nu am reusit mare lucrusad cele mai multe certuri sunt din cauza unui prieten de-al lui pe care eu nici macar nu il cunosc si nici el pe mine dar culmea ca aproape tot timpul ma vorbeste de rau..nu stiu ce as putea sa mai fac ca relatia noastra sa fie la fel ca la inceput...il iubesc foarte mult si nu vreau sa ne mai certam din niste prostiicrying Eu sunt o fire mai incapatanata dar cu toate astea recunosc cand sunt de vina si cand nu am dreptate.
As vrea cateva sfaturi pentru ca eu nu mai stiu ce sa fac sa fie bine si nu as vrea sa ne despartim si apoi sa regret.crying

Răspuns Câştigător
| heart11 a răspuns:

Cel mai bine discutati deschis, spune-i ce te deranjeaza la el, si deasemeni lasa-l sa iti spuna ce il deranjeaza la tine. in felul acesta va veti stradui ambii sa va schimbati un pic, si increderea se va mari in cele din urma! Aveti grija de dragostea voastra!

| raziel999 explică (pentru heart11):

Am discutat de multe ori deschis si nu s-a schimbat nimc...de curand i-am propus sa mergem la un psiholog si a fost de acord... sper ca dupa cateva sedinte, relatia noastra sa fie altfel.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Important e sa aveti incredere unul intr-altul si sa nu dati importanta persoanelor care va vrea raul

| Trolli a răspuns:

Daca prietenul tau te-ar iubi si respecta, nu l-ar lasa pe prietenul lui sa vorbeasca urat despre tine! El ar trebui sa-ti apere onoarea.
Daca va continua asa, nu vad de ce ai mai continua relatia cu el. Nu trebuie sa te injosesti din dragoste, si sa accepti tot ce face el.

| raziel999 explică (pentru Trolli):

Am vrut sa renunt de multe ori dar il iubescprea mult si stiu ca si el ma iubeste...in schimb, nu stiu ce i-a facut prietenul lui de s-a atasat atat de mult de el...

| whitesensation a răspuns:

Ai un prieten imatur, instabil emotional si nesigur pe puterile lui, cauta altu, nu iti pierde timpul, mai bine regreti ce ai facut decat sa te intrebi cum ar fi fost daca...

| raziel999 explică (pentru whitesensation):

Ma gandesc de multe ori la asta...desi el e mai mare, de multe ori ma simt mai matura decat el si chiar i-am spus asta, iar el mi-a zis ca se va maturiza si el in timp dar nu stiu pana cand voi putea astepta ca el sa se maturizeze.