| dianca a întrebat:

am prieten, de 8 luni suntem impreuna, dar de ceva vreme am observat ca nu-mi mai acorda atentie si cauta mereu sa ne certam.ill iubesc enorm de mult dar el se poarta cu mine foarte urit. azi am stat la vorba cu un prieten, el m-a vazut a venit la mine suparat si m-a lovit, cred cami va spune ca nu vom mai fi impreuna, dar eu ce sa fac ca sa trec peste asta fara sa sufar prea mult? am incercat mai demult sa ne despartim dar eu l-am rugat sa mai ramina cu mine ca nu vreau sal pierd si tin mult la el...va rog dati-mi sfaturi cum sa trec peste asta ca sa l uit... sau ce sa fac? va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| SuperNovaaaaa a răspuns:

Pai nu ii mai acorda atentie multa.Lasa-l o perioada in pace sau desparte-te tu prima de el.Asta este un gest nesimtit din partea lui de a te lovi fara motiv.As crede ca este unu' dala plin de fite si numai de el:-&

2 răspunsuri:
| Smoosh a răspuns:

Cum sa te loveasca? straight face. Cine naiba loveste o fata? Ala e un gest de om needucat, si tu meriti mai mult. In locu tau i-as da papucii din primawinking. Poate el e nervos ca are nevoie de ...altceva(stii tu ce)? Nu fi prostuta.Scuze daca am vorbit urat sau daca am fost rea sad. Ca sa treci peste asta mai usor fara sa suferi, iesi cu prietenele in oras la un suc, la cumparaturi, du-te si fa cunostinta cu alti baieti, orice sa iti ia gandul de la el. Succeswinking Si data viitoare fii mai atenta cu baietii. laughing

| Anca006 a răspuns:

Dumnezeule doamne cum sa te loveasca? straight face Bai fata unde iti este respectul de sine,una e sa te certi cu el si asta este sa te loveasca,e un mic pas de la una la alta, dar cand intrece un barbat "bariera" asta deja este total de neacceptat. Femeia este o fiinta atat de sensibila care ar trebui pretuita si protejata nu lovita de un nenorocit needucat, daca mi s-ar intampla asa ceva desi nu se poate pentru.ca nu as sta 8 luni cu o persoana cu obiceiuri din astea, cred ca as trece si peste cea mai mare dragoste posibila si l-as lovi la loc laughing. Fara gluma, asa un om...nu poate merita iubire, este un fel de rau necesar pentru. tine ca te-ai obisnuit cu el dar gandeste-te daca a facut-o o data si tu nu te-ai despartit inca de el, ce il v-a opri sa o faca din nou?straight face. Nici eu nu am o relatie prea buna si tot cam de 8 luni, dar il respect exact asa cum este, desi uneori tip ca o isterica la el cred ca s-a obisnuit cu o nebuna pe langa el.laughing.Si desi inclin sa cred mereu ca nu tine la mine mai deloc.nu cred ca i-ar trece vri-o data prin cap sa ridice mana deasupra mea ca imediat l-as aranja.laughing.big grin glm Dar tu trebuie sa te uiti foarte atent in trecut sa vezi daca chiar s-ar merita sa continui cu el.Eu personal ti-as zice sa-l lasi sa plece asa cum a venit, 8 luni nu e chiar atat de mult, timpul le v-a rezolva pe toate.Ai grija de tine!