| BogdanAnonim a întrebat:

Salut tpu.Am remarcat o fata in liceu la mine si as vrea sa-i dau mesaj sa vorbesc cu ea(nu am mai vorbit pana acum). E ok daca dupa ce ii spun,, Buna " o întreb daca ar vrea sa vorbim sa ne cunoastem? Daca nu imi puteti da niste idei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omule daca la liceu n ai experiență in asta e clar ..fi atent ce îți spun.
Ii spui bună, după ce îți răspunde ii zici ce faci și in funcție de îți zice abordezi subiecte dar nu prea delicate, ceva mai general. După la liceu te duci pe langa ea și o întrebi ce faci încearca sa stai mai mult pe langa ea sa o întrebi cum se simte etc (asta după 2-3 zile după ce ai cunoscut o, iar după 4 5 zile o întrebi dacă vrea să iasă in oraș cu tine, dar direct, pe apel, sau la liceu. Ii spui in fața daca vrea sa iasă in oraș cu tine și daca spune da spui exact locul și data, și nu o lua pe ocolite cu "știi... aaaaa... uite" ii spui direct frate.

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Încearcă să cauți teme de discuție, vezi ce aveți în comun, ce hobby-uri are.

| ywar a răspuns:

Daca o intrebi direct daca doreste sa va cunoasteti ar putea-o interpreta ca o agresiune, daca nu e pusa intr-un context.

| BogdanAnonim explică (pentru ywar):

Pai si cum ar trebui sa-i spun?

| ywar a răspuns (pentru BogdanAnonim):

Vezi si tu ce-i place si abordeaza un subiect care pe ea o interseaza si despre care tu poti sa vorbesti liber.
Daca o sa o intrebi "vrei sa ne cunoastem?" o sa se sperie, sau poate nu! Dumnezeu stie.
Nu mai am de foarte mult timp varsta ta. Banuiesc ca nu ai mai mult de 15-16 ani.

| Eduard196 a răspuns:

Nu e ok sa o intrebi daca vrea sa vorbiti. Incepe sa pui intrebari, sa faci glume, sa o faci sa se simta bine. O plictisesti daca ii ceri permisiunea sa vorbesti cu ea

| saresipiper a răspuns:

E frumoasa fata? Ce te atrage la ea?