| Ralph56 a întrebat:

Am o mica problema.
Vreau să vorbesc cu o fata pe messenger/ Instagram, ea este din acelasi liceu cu mine.
După ce ii dau mesaj cu "Buna, ce faci?" Si aceasta imi raspunde, de exemplu "Bine/ stau/ ma uit la un film?"
Ii zic dacă vrea să ne cunoastem, mie imi suna ciudat sa ii spun așa
Puteti sa imi dai exemple de intrebari sa ii pun la prima conversatie

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi chiar nu-i spune că sună oribil. Adică nu trebuie s-p anunți ce vrei, e evident că din moment ce i-ai scris vrei s-o cunoști. Nu știu, dacă e de la tine din liceu începe cu o chestie mai șocantă care s-a întâmplat în liceu, vreun subiect de interes general, după eventual întreab-o de profil, profi, și unde e cazu și sună forțat duci discuția spre un subiect mai personal

| Plato a răspuns:

E ciudat deoarece e stupid sa abordezi pe cineva pe retele de socializare. Mergi in realitate, ca ai tai nu pe insta s-au cunoscut, crede-ma, deci se poate si fara ecrane.

| alexalx1234 a răspuns (pentru Plato):

Daca o abordezi pe net e ciudat, daca o abordezi in viata reala si nu te cunoaste te va crede vreun pedofil sau se uita urat la tine si pleaca. Nu prea mai ai cum sa abordezi vreo fata in ziua de azi

| Clytia a răspuns:

"Unde vrei să dai după ce termini liceul?"
"Ce planuri ai de viitor?"
"Ce îți place să faci în timpul liber?" etc.
Nu trebuie să ai dinainte conversația gândită, ci să lași totul să vină natural, pe moment.
Mult noroc!

| Plato a răspuns (pentru Clytia):

Nici nu m-as obosi sa-i raspund unuia care ma abordeaza pe net.

| DorelExpertu a răspuns (pentru Plato):

Asa-i, dar daca te-ar aborda una, nu ai mai spune acelasi lucru laughing

| Ralph56 explică (pentru Clytia):

Presupun ca esti fata
După ce ii zic "Buna, ce faci?" Ce
intrebare sa ii mai pun, eu nu cred ca vine totul de la sine.

| Horus35 a răspuns:

Dacă sunteți din același liceu, cel mai probabil sunteți și din același oraș. De ce nu vă întâlniti undeva?
Personal, mi-ar face o primă impresie foarte plăcuta.