| Andrei1811 a întrebat:

am si eu nevoie de ajutoru vostru, totu incepe cam asa :
Anu trecut(2013) inca nu m-am obisnuit, cam prin noiembrie m-am indragostit de o fata, nu m-am atasat asa mult de ea, s-a combinat cu altu, eu nu am avut curaju sa ii zic ce simt pentru ea. Stiu deja ma considerati fraier da sa vedeti ce urmeaza... Acum anul trecut tot prin noiembrie( parca mi s-a oferit a doua sansa, tot in perioada aia) m-am reintalnit tot cu fata din 2013, ea mi-a zis ca i-a fos dor de mine, ma rog neimportant. De data asta m-am atasat foarte mult de ea, chiar daca mi s-a oferit a doua sansa am ratat si sansa asta ca doar sunt un ratat si asa o sa raman, ea s-a combinat cu altu, eu tot nu i-am spuns ce simt pentru ea! Puteti linistiti sa imi spuneti ca sunt prost,dobitoc,urat, handicapat, etc ca nu ma supar, stiu ca asa e sad Pe 20 decembrie am aflat ca s-a combinat cu unu, in ziua aia am plans foarte mult, in seara de rev i-am vaz pe toti prietenii mei cu o fata, am inceput si atunci sa plang, ma rog. Inca sufar din cauza asta, chiar daca mai vorbesc cu ea, ea ma considera un prieten sad Ea e moarta dupa ala, tine asa mult la el! Ce sa fac? Pe mine nu ma va iubii niciodata nimeni, o sa mor singur! Am 17 ani, stiu e foarte rusinos ca abia acum am vorbit si eu cu o fata si m-am atasat de ea, altii la varstea mea au f...t o gramada de fete! O intrebare sa ma sinucid? Ca stiu ca o sa mor singur ce rost mai are viata?

15 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Eu sunt si mai si ca tine, nu am spus niciodata unei fete pe care o plac ca o plac de frica, in schimb am spus asta fetelor care nu ma interesau si stateam cu diferite doar sa nu ma mai gandesc la cea pe care o placeam, acum am ajuns din nou in situatia asta si sunt aproape sigur ca o sa ratez sansa, fata se duce cu altul si eu gasesc inca o fata pe care nu o plac si careia o sa ii povestesc de o fata pe care o visez si o sa ii spun ca e doar un vis si fata nu e reala mintind de fapt, dar de. fiecare cum ii e soarta desi nu cred in asa ceva. Oricum eu mereu ma linistesc cu gandul ca exista preea multe fete in lume si ca nu trebuie sa ma limitez la una si sa caut mai departe pe cine trebuie asa ca mai bine fa ca mine, treaba cu sinucisul sa fim seriosi daca erai in cazul lui Hitler mai zic dar asa, pentru o fata care nici macar nu stii daca te placea sau nu.

| Andrei1811 explică (pentru Vvistula):

Da da macr tu ai avut o prietene, chiar daca nu o placeai!

| Vvistula a răspuns (pentru Andrei1811):

Cat de greu sa fie, mereu vb cu fete la scoala, in autobuz pe drum, peste tot, trebuie sa fie una care sa te placa.

| Vvistula a răspuns:

Sincer, povestea ta e cea mai trista dintre toate pe care le am citit seara asta.

| LoveSleep a răspuns:

Da mă, e foarte rușinos.
Cum oare mai poți trăi?
Să știi că dacă nu ai o prietenă la 17 ani ești într-adevăr un ratat.
Auzi... dacă n-ai de gând să te trezești odată, sinucide-te, n-avem nevoie de idioți ca tine.
Și nu te jignesc, idiot te-ai făcut singur mai sus.
Crezi că ne-ar păsa dacă te sinucizi? Viața mea n-o să se schimbe în niciun fel indiferent dacă trăiești sau nu.

| Lawliet14 a răspuns:

Esti totusi un norocos ca ai numai 17 ani. Ai sansa sa faci acum gestul ala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O inviti special undeva si-ii spui ce simti. Ce atata tam-tam?
Intr-un singur an fata asta s-a combinat cu 3 baieti? Nu e cam exagerat?

| Andrei1811 explică (pentru anonim_4396):

Cu 2, da na nu conteaza, mai merita sa ii zic ce simt, ea e combinata inca cu ala si nu stiu cum o sa imi fac curaj sa ii zic si daca imi fac curaj sa ii zic, imi e frica de raspunsu ei, poate se supara pe mine, poate o indepartez, poate imi da o palam si nu mai vorbeste cu mine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrei1811):

Se sfarseste lumea daca ea nu mai vorbeste cu tine? O sa-i treaca. Cum ti-ar putea raspunde?
Insa asteapta sa se desparta de actualul ca sa nu-ti faci probleme cu el.
N-as prea crede sa-ti dea ea vreo sansa fiindca se observa din ce ai zis tu ca ea este interesata de tipii mai rai avand in vedere ca tu esti timid.
Eu zic sa-ti faci curaj.
Ai sa pierzi multe prin timiditatea asta.
Ca fata mai merge sa fi timida, dar ca baiat nu.
Sa presupunem ca trec anii si tu esti impreuna de 3 ani cu o fata. Ce ai sa faci? O sa astepti sa te ceara ea in casatorie?

| LiviuBz93 a răspuns:

Toti isi gasesc jumatatea!

| Adelaaaaaaaa a răspuns:

Nu mori singur stai linistit si daca nu i-ai zis ce simti pentru ea nu e bine sa te bagi in relatia ei, dar de alta data zi ca dupa spui ca ai pierdut-o si suferi cand de fapt nici nu ai avut-o, nu mai fi rusinos, spune pe fata tot ce simti, nu e bine sa tii in tine, chiar daca ii zici ca o placi..si ea nu vrea sa fie cu tine totusi o sa te simti mai bine ca i-ai zis, si dragule nu exista dragoste cu forta, daca ea nu te iubeste, tu nu ai motiv sa o iubesti si sa suferi dupa ea. sper sa-ti revii, o zi buna :*

| RevolutionX a răspuns:

Ai plans pentru o fata? Revino-ti!

| Cosmina33 a răspuns:

Lol. Măi baiete ai 17 ani nu 40. Fete o sa vină o gramada. Şi eu tot nu îmi dai seama cum fata aia se combina cu aşa mulţi. Cred ca dacă te plăcea îţi dădea semne sau cel puţin nu se combina cu altul. Caută alta fata şi nici nu te gândi la sinucidere, Doamne fereşte. Eşti tanar, ce e al tă u e pus departe.Fii cuminte!

| marandella a răspuns:

Hai lasa depresiile si suferintele totul o sa treaca cu timpul o sa-ti gasesti alta totul va fi bine

| Mahmurel a răspuns:

Contrar a ceea ce a spus LOVESLEEP, mie mi-ar pasa daca te-ai sinucide.
Daca sa presupunem ca exista o sansa sa ne intalnim in realitate si sa devenim buni prieteni, lumea poate fi si mica.
Acum revenind la subiect; Ce are fata asta asa de special? Prin ce difera fata asta de celelalte fete?
Astea sunt intrebari pe care ar trebui sa le pui.
Insa mai important decat asta e sa alungi aceste ganduri prostesti, cum ca i fi un ratat (astfel de gandire te trage si mai in jos)
Incearca sa iti revii cateva zile asculta niste muzica care sa te faca sa te simti bine, uita-te la niste comedii bune.
Ti-as mai putea fi de ajutor dar cu acordul tau. pot sa iti trimit un link in privat cu ceva ce cred ca te poate ajuta.