| cosmo123 a întrebat:

am si eu o intrebare. poate o sa vi se pare mai idioata dar pentru mine nu e. intai sa va explic situatia mea.
sunt cu o fata de 1 an si 6 luni, iar in acesti timp am avut multe probleme(in special din partea ei) dar nu ne-am despartit pentru ca o perioada buna de timp nu a mai fost nici o problema, dar de aproximativ o luna prietena mea a inceput sa adopte un comportament ciudat:nu mai vorbea cu mine asa de mult, era cam sictirita scurta la vorba si nu mai era asa de atasata de mine. a inceput sa se distanteze.Cand am inceput sa vorbesc despre asta cu ea, ea tinea sus si tare ca nu este nimic si totul este normal. dupa discutia asta dintr-o data si-a revenit, iar acum am vazut ca a inceput sa stearga si conversatii, dar azi din prostia ei am mai lasat una, iar acea conversatie o purta cu o persoana cu care a avut "o prietenie" cam apropiata inainte de a fi cu mine. iar astazi cand m-am intalnit cu ea am luat-o la intrebari de ce mi-a ascuns aceasta conversatie si iar a inceput sa fie sictirita si intepata cu mine. i-am cerut sa ne despartim dar a zis ca ma iubeste si ca nu vrea.
ce naiba are ca eu nu mai inteleg?! dati-vva si voi cu parerea. ce are?

7 răspunsuri:
| GummitsaxXx a răspuns:

Uite. Fata aia te iubeste daca a stat cu tine 1 an jumate.Dar este si varianta..Ca. sa impacat cu persoana cu care a mai fost intr-o relatie da isi sterge conversatiile ca sa nu le vezi laughing Deci.Cel mai bine e sa aveti o discutie lejera. Fara tipete etc..Si sa numai fi atat de gelos..Pentru ca si asta distanteaza o fata. Multa bafta..Si. Las-o mai moale cu orgoliuwinking

| Corynna13 a răspuns:

Exista mai multe variante de raspuns. Dar cert este ca fata te iubeste. Nu stai 1 an de zile cu o persoana fara sa o iubesti.
Insa se poate ca ea sa iti fi ascuns acea conversatie pur si simplu de frica sa nu te superi. Mai ales daca esti un tip gelos, atunci poate din aceasta cauza a procedat asa. Poate a ramas prietena cu respectivul.
Dar exista si varianta ca poate simte din nou ceva pentru tipul acela, dar nu vrea sa renunte la tine, tinand cont de faptul ca aveti "o istorie" impreuna si cu siguranta tine mult la tine happy
Si cred ca ultima varianta ar fi ca ea te iubeste, dar nu mai este indragostita de tine. Sa iubesti pe cineva e un lucru foarte mare, dar sa fi indragostit inseamna sa simti fluturasii aia in stomac, sa te entuziasmezi doar cand vezi persoana respectiva. Iar poate ea nu mai simte asta.
Eu zic sa ai o discutie prieteneasca cu ea. Spune-i ca puteti discuta despre orice, ca iti poate impartasi orice simte, indiferent de situatie. Sunteti de ceva timp impreuna, asa ca roag-o sa fie cat mai sincera pentru ca altfel nu va va fi bine la nici unul. Trebuie sa stiti ce veti face mai departe. Bafta!

| cosmo123 explică (pentru Corynna13):

Eu am mai avut o conversatie atunci cand era distanta si atunci eram relaxati amandoi si i-am cerut sa fie sincera si am intrebat-o:" Roxana tu mai vorbesti cu cineva? esti indragostita de cineva?" ea mi-a zis ca nu are pe altcineva si nici nu vorbeste si este indragostita de mine.
venind vorba de libertate a avut-o pe deplin. nu i-am interzis iesirile nu i-am interzis nimic. eu i-am cerut doar trei lucruri: sa nu ma minta sa nu imi ascunda chestii de genu si sa nu ma insele, deoarece nici eu nu o fac.astea au fost conditiile.

| Antonio9166 a răspuns:

Eu am fost cu o fata un an si 7 luni si cam 3 unainte sa ne despartim ea ma insela si undeva in sufletul meu stiam ca ceva nu este in neregula am incercat sa discutam sa rezolvam problemele dar de fapt ea era si cu altcineva. eu am aflat cand am urlarito. recunosc nu am facut ceva bun dar ea era secretoasa si mincinoasa si ascundea ceva se comporta diferit si tot asa. daca ea nu imi dadea aceste motive pentru care sa fac asta nu aveam de ce sa o urmaresc. daca crezi ca ceva este cu adevarat la mijloc poate este asta sau nu. sfatul meu este sa vorbesti cu ea si daca vezi in urmatoarele zile ca nu se schimba fa asta intr-o zi la care nu se asteapta gen cand esti la munca sau la scoala.

| cosmo123 explică (pentru Antonio9166):

Sunt la liceu(mai am un an si termin) ea a inceput sa vorbeasta cu ala(cum am zis mai sus) si nu stiu ce sa fac, ce sa cred, ca nu stiu ce au vorbit. eu doar am aflat ca au vorbit(nu ma intrebati cum ca nici eu nu stiu, oricum a fosr din prostia eilaughing ) si am vorbit cu ea, am intrebat-o dar degeaba a zis ca nu ma inseala si nici nu vorbeste cu cu altul, dar comportamentul distant si toate cele au continuat. nu stiu ce sa fac m-as desparti (dar daca ea ma mai iubeste?) as mai sta cu ea(dar daca ma inseala?) nu stiu/

| BeeaByanka a răspuns:

Probabil ca este indragostita de altcineva. avand in vedere ca aveti o relatie de 1 an si ceva poate ca spune adevarul ca te iubeste.iar acea persoana cu care a avut o prietenie cine stie. poate ca este confuza.te iubeste si pe tine.dar in acelasi timp poate ca si pe el.

| Trouble a răspuns:

Te-ai gandit la...libertate? Daca esti cu ea de atata timp nu o sa va despartiti din cauza unei conversatii care de fapt nu demonstreaza nimic. Daca chiar o iubesti, iart-o. happy