| BmwYO a întrebat:

Am si eu o intrebare simpla(as vrea sa imi raspunda fetele)big grine ce toate fetele cu varsta de 15-16 ani,vor numai si numai baieti mai mari?! De ce nu vor sa steasi cu baieti de varsta lor? E adevarat ca baietii de varsta lor sunt imaturi, dar nu toti.in concluzie, de ce vreti numai baieti mai mari?!

15 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Eu,cel putin...pana acum nu am avut pretentii.Am fost cu un baiat de varsta mea (16 ani)si da, este foarte imatur.Dar sa stii ca nu toate fetele prefera baietii mai mari, mai sunt si fete ca mine carora le plac baietii de varsta lor pentru ca sunt copilarosi si imaturi.Depinde de persoanahappy

| misu a răspuns:

Le este frica de lipsa de experienta. fetele oricum se maturizeaza mai repede

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ele baietii de varsta lor sunt imaturi. prefera pe aia mai mari care stiu ce vor. pacat ca nu stiu ca cei mai multi vor sex.

| eusicumine98 a răspuns:

Deoarece fetele sunt mai mature si vor pe cineva matur, responsabil, serios. Dar sunt si fete carora nu le pasa de varsta sau care se uita in mod special dupa baieti de varsta lor.
P.S. Fetele prefera si baietii mai inalti un pic decat ele si din cate am observat eu... generatia asta de dupa 2000, toti sunt scunzi :-s

| AriannaAri a răspuns:

Buna,
nu poti sa spui ca TOATE fetele de varsta aia VOR baieti mai mari ca ele. Da, exista si care vor pentru ca se simt mai in siguranta si de obicei noi fetele ne maturizam mai repede, dar exista si cazuri in care pur si simplu ne indragostim de un baiat mai mare fara sa tinem cont de varsta. Deci este gresit ceea ce ai spus tu, ca TOATE vor.
De exemplu eu sunt impreuna cu iubitul meu de aproape 2 ani, cand ne-am cunoscut eu aveam aproape 14 ani iar el 17, eram amici de mult timp si pana la urma a facut el primul pas, sincera sa fiu, nu am tinut cont de varsta, n-am vrut eu un baiat mai mare ci pur si simplu asa a fost sa fie.

| Rooobi a răspuns:

Pentru ca se zice ca fetele se dezovlta mai repede si de aia umbla cu baietii mai mari(parerea mea e ca e o mare prostie chestia asta)... n-o sa stim niciodata, si eu am cam aceeasi problemalaughing

Răspuns utilizator avertizat
| VelvetLight a răspuns:

Eu am 15 ani si imi place sa stau cu baietii de varsta mea. happywinking eu una nu le inteleg pe cele care stau cu baietii mai mari, dar am destule prietene si cred ca stau cu ei doar fiindca se cred deja foarte mature, sau asa e la moda acum. rolling on the floor si adevarul e ca majoritatea fetelor se maturizeaza foarte repede in ziua de azi. tongue

| ChocolateHeart a răspuns:

Pentru ca ele considera ca baietii mai mari le apara si pot avea mai multa incredere in ei.happy

| Huruse a răspuns:

Pentru ca au acele,, aere"...Un baiat mai mare li se pare mai cool. Plus ca nu doar fetele cu varsta cuprinsa intre 15 si 16 ani au astfel de pretentii, ci chiar mai mici. Spre exemplu stiu o fata de 14 ani care sta cu unul de 21, asa doar de dragul de a sta.Li se pare ceva super un iubit de 20, 21 de ani.Mie mi se pare o prostie dar ma rog.Acum conteaza si care e diferenta, sa spunem ca o fata de 16 ani sta cu un tip de 17, nu e o diferenta prea mare, cu toate ca la 17-18 baietilor le sta gandul la alte chestii. Sper ca te-am ajutat!

| Balchievscaia_Gabriela_1992 a răspuns:

Nu toate fetele prefera baietii mari...depinde de fata si de baiat..fiecare cu gusturile sale.dar o fata iubeste baiatul care e el insusi

| AleCsuţaa a răspuns:

Păi.să o luăm altfel : Tu mai joci Counter strike, Fifa, fotbal cu amicii? Lucrurile astea, băieţii le fac şi la vârsta ta şi la 11-13 ani. Asta arată că băieţii sunt mai puţin dezvoltaţi mintal, momentan, decât fetele.

Toată lumea zice că fetele se dezvoltă mai repede atat psihic cât şi fizic şi aşa este. La 18-19 ani, băiatul nu se mai joacă jocurile pe care le făcea la 15-16 ani. Acum el stă cu prietena şi îi acordă mai multă atenţie. Fetele asta caută la un băiat. Ele îşi doresc relaţii serioase de la vârsta de 13-14 ani, dar la 15-16? Plus, băieţii mai maturi inspiră mai multă protecţie. Fetele acelea n-au găsit la voi ce au găsit la acei băieţi mai mari : maturitatea.

| creatzulik a răspuns:

Pentru ca sunt mai responsabili si stiu sa se poarte cu o fata si nu trec direct in pat ca si cei de varsta 15-16 ani. acum a face sex e mai usor ca si a cuceri o fata in general baietii nu mai au sentimente si nu cauta decat sex iar unele fete fac sex doar pentru ca nu vor sa fie parasite dar ele nu stiu ca atunci cand se daruiesc unui baiat el o va parasi indiferent ca e mic sau mare.

| deutzanico a răspuns:

Pai e simplu. Cred ca ai auzit si tu ca fetele se maturizeaza mental mai repede ca baietii si din aceasta cauza unei fete ii place un baiat mai mare. Baietii sub 16 ani sunt preocupati mai mult de fotbal, de jocuri pe pc si isi cam neglijeaza iubitele sau nu prea au chef de relatii serioase. Asa baieti peste 18 ani au preocupari mai serioase cum ar fi facultatea, viata ce va urma trecand astfel peste pragul imaturitatii (unii).

| Zepelina a răspuns:

Salut. fetele de varsta cuprinsa intre 15-16 ani li se pare mai interesant si se cred mai interesante daca au un iubit mai mare ca ele. ideea e ca fetele din ziua de azi (nu toate) s-au prostit de tot.
Sper ca te-am ajutat. happy big grin