| Robtzelu a întrebat:

Am si eu o mica nelamurire si as vrea sa va intreb pe voi, poate ma puteti ajuta. Sunt la inceputul vietii sexuale cu prietena mea mi s-a intamplat ceva si incepator fiind nu stiu daca sa imi fac griji sau nu. ( App eu am 18 ani si cateva luni, iar ea are 17 ani jumate, avem o relatie de 2 ani si cateva luni, amundoi virgini, ca niste mici detalii ). De o saptamana am inceput sa practicam sexul, pot sa zic ca a fost chiar reusita prima incercare, putina durere, multa placere, a avut o jena primele ore dupa care ia trecut, astazi am facut-o iar, numai ca de 2 ori, adica 2 numere, nu unult dupa altul ci in decurs de 2 ore. Adica, primul numar l-am inceput pe la 13:30 a tinut vreo 20 - 30 de minute, am ejaculat ( am ejaculat in prezervativ, dar niciodata nu ejaculez in ea, cand simt ca vine scot pen*sul cu tot cu prezervativ si imi dau drumul afara, ca masura de precautie ) asa tot bine si frumos, dupa 2 ore si nitel, cam pe la 3:30, am facut iar sex, tot protejat, prezervativ nou etc, numai ca de data asta, am ejaculat mai putin, tot la fel, cand am simtit ca imi vine am scos-o afara ( ca masura de precautie ), am verificat prezervativul, totul bine ( ca si prima data ) numai ca am ramas putin in dubii ca am ejaculat mai putin, si m-am gandit la 2 variante, ori am ejaculat mai putin fiindca trecusera doar 2 ore de la primul act si m-am gandit ca na, ia ceva pana se "regenereaza' sperma, ori sa zic ca mi sa scurs cumva pe langa prezervativ, dar fiind o persoana mai precauta eu cam la 5 minute verific prezervativul la baza ca nu cumva el sa se deruleze si sa nu mai stea fix sau sa nu cumva sa se scurga, dar decate ori il verificam era totul inregula, adica era uscat la baza, era bine fixat etc, deci nu observasem probleme de genu, prezervativul il verificasem, era totul in regula nu era spart. Poate parea intrebare proteasca, dar sunt la inceput, am anumite temerii si vreau sa ma asigur. Ce parere aveti? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu te speria ce ti s-a intamplat. Este normal ca la al doilea act sexual sa ejaculezi mai putina sperma daca acesta a avut loc la doua ore dupa primul numar. Daca timpul intre acte era mai mare, cantitatea de sperma la al doilea numar era mai mare.

| Nemessys a răspuns:

O zici ca si cum nu s-a mai intamplat. E normal sa-ti curga mai putin. Stai linistit happy

| ywar a răspuns:

Uite ce fac elevii acum ca a inceput scoala!

| Mussette a răspuns:

Sa vezi a treia oarawinking sau cand te-o stoarce de-ti va mai iesi doar sufletu rolling on the floor

| Codecs a răspuns:

Cantitatea de sperma este in functie de cat de mult te-ai excitat si de ultima ta ejaculare, cum ai ejaculat pentru a doua ora in interval destul de scurt, cantitatea este mai mica.