| Teo666 a întrebat:

Salut, Tpu.Am si eu o "problema" cu o fata.Verisoara unui foarte bun prieten de al meu e foarte draguta si am incercat sa o cunosc. Dupa ce am cunoscut-o cat de cat am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna. Ia mi-a zis ca se mai gandeste, a doua zi mi-a dat raspunsul care a fost "nu" sincer nu stiu de ce pentru ca simteam ca ma place dupa o zi am inceput sa vb cu ea pe mess si tot imi trimitea emoticoane de genul ":*" ":X". Am vorbit foarte multe chestii cu ea ca si cum noi 2 eram deja impreuna de mult timp. dar dupa 1 saptamana imi zice pe mess ca ea nu mai poate si a incercat dar dragoste cu sila nu se poate si ar vrea sa ramanem prieteni nu stiu ce sa mai inteles. ziceti-mi ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| LalLyBoOmD a răspuns:

Simplu si usor de inteles - e o IDIOATA! Cel mai bine incearca sa o ignori, cauta alte fete, si ai sa vezi ce repede se intoarce cand vede ca nu mai are de cine sa se foloseasca! Nu mai suferi dupa ea, deoarece iti faci rau singur! Nu fa nici pe suparatul, ca isi va da seama ca ii duci dorul, fii vesel si flirteaza cu alte fete, daca vrei sa te razbuni, fa-ti alta iubita si fa-o geloasa, dar te complici si ai sa ai 2 nebune pe cap..deci mai bine nu! Daca ti-a spus "nu" si apoi si-a batut joc de tine, crede-ma, e o tampita, cu*ve de astea gasesti la fiecare colt, incearca sa cunosti mai bine o fata inainte sa-i marturisesti ce simti pentru ea! Plus ca respectiva e cea care pierde, pierde nu numai un baiat care i-ar putea fi iubit, ci pierde si un prieten bun! Succes! Funda? Plz.

6 răspunsuri:
| FireNinja a răspuns:

Eu zic ca nu are sens sa te mai chinui cu ea. Uit-o, nu merita sa fii in friendzone!

| eu4you a răspuns:

Eu zic ca ea a incercat sa vada cum ar fi sa fie impreuna cu tine, dar, in final a realizat ca nu ii placea de tine.Sa-ti dau un sfat:nu incerca sa te mai apropii de ea pentru ca nu are cum sa te placa.Cum a zis si ea: dragoste cu de-a sila nu merge.

| 0ffliner a răspuns:

Daca te-a respins de 2 ori las-o inpace ca nu are sens sa te mai cuplezi cu ia, incearca cu alte fetewinking, bafta!

| Demonull a răspuns:

Simplu ma... a incercat sa se ataseze de tine...ca a vazut ca o placi si etc..si tipa o zis sa incerce. mi se pare ok putea sa isi bata joc de tine dar a ales sa iti spuna ca nu poate, nu-i place si ar prefera sa ramaneti prieteni poate in viitor va fi pregatita de o relatie happy

| Haze a răspuns:

Congratulations! You`ve been friendzoned laughing)

| mat31new a răspuns (pentru Haze):

Hooray for him laughing