| anonim_4396 a întrebat:

Hm. deci eram cu prietenul meu de 1 an si 2 luni si ne certam cam des, eram din ce in ce mai distanti, eu il criticam mai mereu referitor la comportamentul sau si ne-am despartit intr-o seara, i-am spus ca nu mai rezist si nu am vorbit 5 zile, si mi se facuse dor de el, am incercat sa vorbesc cu el, era asa indiferent.si i-am mai cerut o sansa intr-un final, sa incerc sa il inteleg si pe el, iar dupa 2 saptamani era la fel.am iesit impreuna, el era tacut l-am intrebat ce are si a zis ca nimic si a inceput sa vorbeasca despre cum ca nu mai merge relatia. ce sa facem, a zis ori ramanem impreuna asa. ori ne despartim si ramanem prieteni, dupa ceva timp i-am zis ca ramanem impreuna .si tot batea apropo-uri hai ce facem etc sila un moment dat l-am rugat sa mai stea 5 min si i-am spus ca un coleg ma atrage .nu vroiam sa am secrete fata de el si a inceput sa rada .si l-am intrebat "nu te deranjeazaraised eyebrows" si face "nu, poti sa te duci la ellaughing" radea.si m-a intrebat daca mai ramanem impreuna si i-am zis ca nu .si radea. l-am facut idiot, pentru ca se purta ca un copil cand eu vrobeam serios si am plecat, seara pe mess incepea cu "ce faci >amica:" si l-am tratat cu indiferenta si nu a mai zis nimic si de o saptamana nu am mai vorbit cu el, la scoala ma ezita cat poate si are o privire rece. ce sa fac? eu chiar daca ne-am certat inca il mai iubesc, dar vreau sa il fac sa ma implore si el sa i dau o sansa, sa vada cum e.

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, asta sincer nu e o relatie calumea...adica mai mult rau va faceti unul la altul, nici el nu s-a comportat cum trebuia dar nici tu...nu trebuia sa ii spui ca te atrage un coleg, inteleg ca nu vrei secrete, dar totusi fiind impreuna imi imaginez cum s-a simtit, el se prefacea ca nu ii pasa si radea, dar poate in sufletul lui e altceva... daca chiar il iubesti, vb serios cu el si sa vezi ce ramane de facut, ori e alba ori e nearga, oricum intr-o relatie trebuie sa existe mult respect, iubire si incredere, nu asa aiurea. fa ceea ce simti, daca vezi ca nu merge cu el, atunci incearca sa il uiti, e greu la inceput dar mai incolo vei realiza ca nu e chiar asa cum pare!

| lola a răspuns:

Sincer, te asteptai sa fie totul ca inainte?
Probabil era asa rece pentru ca ii place sa fie pupat in fund.Parerea mea este ca nu cred ca nu ii mai pasa catusi de putin, dar sa vorbim serios, tu cum ai reactiona daca el ti-ar fi trantit o asa replica? Bine, nu ai secrete fata de el dar nu ii spui ca iti place de altu si apoi mai vrei sa fiti impreuna.Fiecare fata are un astfel de "secretel" dar majoritatea sunt chestii trecatoare. Daca chiar iti place de acel coleg de ce nu esti cu el?
Daca il vrei inapoi accepta sa fiti prieteni si vezi cum merge. Dar comporta-te ca o prietena nu ca o iubita geloasa:*

| deeea28 a răspuns:

Tu te-ai despartit de el, apoi te-ai intors. Nu e vina lui ca l-ai implorat. O data ce v-ati despartit ca tu ai vrut, trebuia ori sa stai in banca ta, ori sa fii apta sa suporti consecintele. Dupa ce te primeste inapoi, desi stia ca nu o sa mai mearga si ti-a zis ca poate e mai bine sa ramaneti amici, tu te duci si ii zici ca te atrage altcineva si normal ca el ironic rade si iti zice sa te duci la ala. Acum, dupa toate greselile astea ale tale, vrei ca el sa te implore, sa vada cum e. Ce sa vada? Te-a ranit acum, te-a ranit in orgoliu? Si tu ai facut la fel cu el, dar nu constientizezi. Nu-l mai iubesti si nu cred ca l-ai iubit prea mult vreodata, e doar orgoliul tau care-si face simtita prezenta. Daca il iubeai atat nu-l criticai. Cand iubesti, iubesti omul asa cum e. O data ce-l critici inseamna ca nu-ti convine, o data ce nu-ti convine inseamna clar ca nu e ceea ce cauti. Simplu, nu crezi? Eu zic sa analizezi mai bine si sa te maturizezi, asta daca varsta ti-o permite, ca dupa gandire nu pari prea mare. Nu-l cunosc pe el, dar dupa versiunea expusa de tine, tu esti cea care ai gresit si pari copila. Scuze daca am fost rautacioasa, dar eu asa vad lucrurile. Pup