| anonim_4396 a întrebat:

H.deci eram cu prietenul meu de 1 an si 2 luni si ne certam cam des, eram din ce in ce mai distanti, eu il criticam mai mereu referitor la comportamentul sau si ne-am despartit intr-o seara, i-am spus ca nu mai rezist si nu am vorbit 5 zile, si mi se facuse dor de el, am incercat sa vorbesc cu el, era asa indiferen. i i-am mai cerut o sansa intr-un final, sa incerc sa il inteleg si pe el, iar dupa 2 saptamani era la fe. m iesit impreuna, el era tacut l-am intrebat ce are si a zis ca nimic si a inceput sa vorbeasca despre cum ca nu mai merge relati. e sa facem, a zis ori ramanem impreuna as.ri ne despartim si ramanem prieteni, dupa ceva timp i-am zis ca ramanem impreuna. i tot batea apropo-uri hai ce facem etc sila un moment dat l-am rugat sa mai stea 5 min si i-am spus ca un coleg ma atrage. u vroiam sa am secrete fata de el si a inceput sa rada. i l-am intrebat "nu te deranjeaza raised eyebrows" si face "nu, poti sa te duci la el laughing" rade. i m-a intrebat daca mai ramanem impreuna si i-am zis ca nu. i rade.-am facut idiot, pentru ca se purta ca un copil cand eu vrobeam serios si am plecat, seara pe mess incepea cu "ce faci >amica:" si l-am tratat cu indiferenta si nu a mai zis nimic si de o saptamana nu am mai vorbit cu el, la scoala ma ezita cat poate si are o privire rece. ce sa fac? eu chiar daca ne-am certat inca il mai iubesc, dar vreau sa il fac sa ma implore si el sa i dau o sansa, sa vada cum e.

3 răspunsuri:
| Kidu a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa incerci sa-l uiti, pentru ca ma indoiesc, ca se va schimba, chiar si pentru tine.
Si din moment ce a zis ca nu-l intereseaza daca te atrage alt baiat, si "te-a oferit pe tava", e clar ca nu este sincer, si era cu tine doar de plictiseala.
Parerea mea este sa incerci sa-l cunosti mai bine pe colegul ala al tausmug
Bafta:*

| Criss1105 a răspuns:

Pai ia sa vedem...asa am patit si eu anul trecut cu un coleg din clasa care pare ca de fapt si el ma iubea si eu il iubeam dar lui ii era de ceilalti, varta nu vroia sa stie nimeni

am pus numeroase intrebari pe TPU si mi-au dat cam aceleasi raspunsuri...

si la un moment dat mi-a pus niste intrebari care mi se pareau ciudate, dupa intrebarile alea ciudate a urmat un sarut

acu sunt din nou cu el si ne intelegem de minune...

incearca sa il abordezi, cumva sa il intrebi daca te mai iubeste, ar inainte de asta sa il faci .gelos.pentru ca asa am procedat si eu.ar baiatu si-a dat seama ce a pierdut.

succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daaa? si zmeul? zmeul cel urat? ce facea? da calu? ca ileana cosanzeanaaaa, vad ca-i dusa.