| yLuSsSIoN a întrebat:

am si eu o problema, cunosc o fata cu care ies de ceva luni, si ma place, si vrea sa fim împreuna dar nu știe cum, la fel si eu, cum as putea sa ma combin cu ea? Nu as vrea sa fie o relație de genul "întreb le messenger" etc. As vrea sa o zic in fața, dar unde si cum.

Răspuns Câştigător
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Invit-o intr-un parc, sa iesiti ca prietenii, la un suc, o pajitura si spune-i acolo. Fa-ti curaj sa o intrebi, nu te mananca, nu poti pierde nimic, stii cum se spune, daca nu incerci, pierzi sigur. Incearca sa o intrebi, inainte sa ti-o ia altu'. Bafta! happy

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu stie cum sa fiti impreuna?

| TheImpaler a răspuns:

Ea te place, tu o placi, amandoi vreti sa fiti impreuna si tu nu stii cum? o scoti la o plimbare undeva, vorbiti, una-alta, o-nghesui intr-un colt, o mozolesti bine-bine si gata. nu e un manual pentru asa ceva. iesiti undeva si lasa sa curga...

| AliTheo18 a răspuns:

Iesi cu ea, spune-i, si pupa fata!

| mihaibrad a răspuns:

Cere-i un sfat.
Spune-i ca ai un prieten care place o fata si nu stie cum sa ii propuna clar sa fie impreuna, desi ei ies deja de ceva timp si e clar ca se plac. Prietenul ti-a cerut sfat si nu stii ce sa ii raspunzi. Ea cum ar proceda? happy