| Gusti_Balint_1999 a întrebat:

..Am si eu o problema.
Eu cand ma masturbez...nu pot scoate capul ca ma doare ajutorrrrrrr

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu baga in seama ce ti-a raspuns IMBECILUL @ CPLM =)) fiindca de fapt penisul tau este afectat de FIMOZA, asa cum ti-au raspuns raspuns si ceilalti 3 useri care sunt corect informati. Trebuie sa stii ca penisul baietilor adolescenti poate fi considerat ca fiind d.p.d.v. medical sanatos, NUMAI in cazul in care penisul poate fi decalotat (belit) complet, lin, fin, usor, complet si fara durere, incat glandul (capul) sa iasa in intregime de sub ''pielea mobila'', adica de sub preputiu. Oricare penis al carui gland (cap) nu iese complet de sub preputiu (pielea mobila) dupa implinirea varstei de 7-8 ani, inseamna ca este afectata intr-o anumita anumita masura mai mica sau mai mare de FIMOZA. Pentru a intelege acceseaza si urmareste urmatoarele filme educationale : Https://www.youtube.com/watch?v=s6on8BsMrsg;;; Https://www.youtube.com/watch?v=bRlgTBoAXrQ;;; https://www.youtube.com/watch?v=NWaBToX5s90&t=44s;; https://www.youtube.com/watch?v=w_axxkgLHek;;; https://www.youtube.com/watch?v=bHwC3i5tXvQ;;; https://www.youtube.com/watch?v=fYSrH4xFz7I;;; https://www.youtube.com/watch?v=3Va08WdOFE0
Pielea mobila adica preputiul, care acopera glandul (capul) trebuie sa se poata misca foarte usor pentru ca decalotarea penisului sa fie completa, lina, fina, usoara atat in stare flasca cat si in stare erecta. Din descrierea ta rezulta ca penisul tau este afectat de fimoza de gravitate medie, fiindca Nu poate fi decalotat in stare erecta, probabil poare fi in stare flasca. In ce masura, adica de ce grad este fimoza in cazul tau (din cele 4 grade de clasificare), o poate stabili doar un medic de familie dar mai sigur medicul urolog. In mai multe randuri am dat urmatorul raspuns care probabil te poate ajuta intr-o oarecare masura. Ar fi indicat sa fii consultat/examinat de medicul de familie dar mai indicat este medicul urolog care poate aprecia gravitatea/gradul de afectare (de la 1 la 4) precum si eventualul mod de a fi trata afectiunea. Cu o fimoza netratata la maturitate nu vei reusi sa ai/duci o viata sexuala normala. Multa sanatate!

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul este util si folositor si retardatului CPLM care poate asa va intelege si nu va mai manca c#c#t in privinta FRENUL, care nu are nicio implicare anatomica in cazul FIMOZEI. Doar agaricii imbecili, care sunt complet lipsiti de cultura generala chiar si elementara din cauza IQ-ului redus, NU pot intelege aspecte, fenomene, procese fiziologice sau lucruri atat de minore. laughing NO COMMENT rolling on the floor

| Emilian65 a răspuns:

Consulta un medic urolog, care îți va spune care este problema ca nu-l poți decalat complet. Cred ca ai fimoza.

| sofisis a răspuns:

Ai fimoza. Mergi la medic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numește fimoză.

Răspuns utilizator avertizat
| Againrip a răspuns:

Te scoate el pe tine.