| UnderHopper a întrebat:

Am si eu o problema. Vorbesc cu o fata la care tin enorm de mult.Acum cateva zile (3-4-5 zile aproximativ) a avut un deces in familie.O verisoara de a ei de 24 de ani a murit.De atunci este foarte rece fata de mine, nu ma mai inteleg cu ea deloc.Incerc sa ma apropi de ea dar tot rece este.Ce as putea face sa o tin aproape de mine? Azi am vorbim vreo 20 de mesaje aproximativ si din alea 20, toate au fost scrise numai in ura.Ce pot sa o fac sa o tin aproape? Nu suntem imprena.Imi place mult de ea si ei ii place de mine dar nu am curaj sa ii zic daca vrea sa fim impreuna. Daca puteti, putin ajutor va rog.

Răspuns Câştigător
| TheRealDaniel a răspuns:

Trebuie sa-i fii alaturi, va aprecia asta si te va vedea cu alti ochi dar totusi nu fi insistent a trecut printr-o perioada grea, trebuie sa o intelegi. spune-i ca esti acolo pentru ea, ca poti fi umarul pe care ea poate plange sa fii acolo sa o sprijini in orice situatie, fa-o sa aiba incredere in tine.

5 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Da-i pace, e trista, frustrata si incearca sa arunce toate sentimentele astea pe cine reuseste. Daca te lasa incearca sa ii fi aproape, sa o asculti, dar nu incerca nimic altceva, nici macar sa o faci sa isi dea seama ca greseste. Sufera si fiecare reactioneaza diferit la suferinta sad

| AmaToaRea a răspuns:

Incearca sa o lasi mai moale poate era chiar apropiata de verisoara ei...respecta-i durerea si daca te place te va cauta ea stai linistit

| Andrada0025 a răspuns:

Trebuie sa o intelegi, acum trece prin momente mai grele. Asigur-o ca-i vei fi mereu alaturi cand va avea nevoie de tine, dar sa-ti spuna cand te vrea aproape si cand nu. Spune-i ca tii mult la ea si ca te ingrijoareaza, intreb-o daca i-ai gresit cu ceva. Poate are nevoie de putina singuratatea. Incearca sa aflii de la ea. Este singura care iti poate spune ce este.
Comunicare!

| Immortal69 a răspuns:

Sigur acum este demoralizata si uraste viata, incearca sa-i areti cat este de frumos sa traiesti si ca viata are si parti bune nu doar rele, comunica cu ea, fa-i o surpriza placuta si dupa spune-i tot ce simti pentru ea, va intelege, succes.

| UnderHopper explică:

Va multumesc mult tuturor. Daca puteti, dati-mi add la id-ul florin_vectra2009.Am nevoie de mai mult ajutor.Nu prea imi iese sad