| spiNN a întrebat:

as avea nevoie de ajutorul vostru.Sunt cam confuz.

In vacanta de paste, am fost la tara la bunica (eu sunt din Constanta, iar bunica sta in jud. Tulcea, cam 100km distanta). Acolo fina mea (cristina) m-a rugat sa merg la discoteca cu ea. Acolo cristina mi-a facut cunostina cu o colega de a ei, pe nume nicoleta. Nu am stat mult in seara aia la discoteca pentru ca bunica nu stia unde sunt, asa ca am plecat destul de repede. Dupa ce am plecat nicoleta i-a cerut cristinei nr meu de tel, iar aceasta i l-a dat. A doua zi am vorbit cu nicoleta prin mesaje. cam 2-3 ore, si incepuse sa imi placa de ea. M-a rugat de mai multe ori sa merg la discoteca si in seara respectiva, asa ca am rugat-o pe bunica sa ma lase. Pana la urma, m-a lasat, am fost seara la discoteca, m-am intalnit cu nicoleta, dar nu am stiut cum sa ma mai bag in seama cu ea. Ne-am salutat unul pe altul, apoi ea a plecat pana la biserica si s-a intors intr-o jumatate de ora. Cand a venit nu am mai stiut cum sa o bag in seama. Am mai vorbit zilele urmatoare cate putin prin mesaje, apoi cand am plecat acasa la constanta, nu am mai vorbit pana acum aproximativ o saptamana cand am aflat ca o sa merg iar la tara. Am sunat-o si i-am zis ca vin la tara, si am mai vorbit putin cu ea. Cand am ajuns la tara nu am avut timp sa merg si pe la ea sa o vad. I-am spus cristinei ca o plac pe nicoleta. Cristina i-a spus nicoletei ca o plac dar nu a spus nimic in seara aia... A doua zi i-am trimis si eu un mesaj in care i-am spus ca o plac, dar mi-a spus ca nu stie ce sa zica, ca sunt prea mic(eu am 14 ani, iar ea 15). De cand i-am spus ca o plac a inceput sa se poarte mai bine cu mine, o sun in fiecare zi, vorbim cate o ora la telefon dar nu stiu ce sa cred.
Sunt sanse sa ma placa si ea? Credeti-ma sunt foarte confuz.
Dau funda + vot.

Răspuns Câştigător
| consiliera a răspuns:

Vorbeste cu ea.Mai lasa mesajele.Te face sa fii cocalar de sms.O suni si-i ceri sa va plimbati.Mai discutati despre ce vreti voi.O inviti la un suc.Mai depate vezi tu.

4 răspunsuri:
| heiii a răspuns:

Eu zic sa o lasi balta. din 2 motive foarte importante.
1. sunteti din orase diferite, o sa va vedeti destul de rar mai ales cand o sa inceapa sc si sa nu imi spui ca va fi relatie la distanta(astea nu merg niciodata)
2. intr-adevar tu esti prea mic. baietii nu suunt atat de maturi psihic fata de fete. daca ati fi impreuna, mai mult ca sigur v'ati desparti din cauza asta sau de nepotrivire de caracter. eu vorbesc din proprie experienta. bafta!

| spiNN explică:

As invita-o pe afara dar ea e din jud. tulcea, iar eu din constanta. pot sa o invit afara doar cand merg pe la tara...

| Krista_2861 a răspuns:

rolling on the floor mare dif. intre voi 1 anraised eyebrows

| Issa_8758 a răspuns:

Nu mi se pare ca conteza varsta. Daca va intelegeti asa de bine cum spui si daca ai observat ca si-a schimbat comportamentul eu cred ca te place.