| Amilo a întrebat:

As dori sa-mi fac o prietena din cauza unui esec care m-a afectat profund.Chestia este ca sunt cam emotiv si nu stiu cum sa ma bag in seama cu ele, probabil imi este frica de un refuz.Acum nu stiu ce sa fac, poate ma puteti ajuta cu cateva sfaturi sau ceva de genbig grin

Răspuns Câştigător
| Extasy a răspuns:

In general fetelor le plac baietii care au initiativa.Deci ar trebui sa te bagi in seama cu ele, sa fii glumet, sincer si sa stii sa vb cu ele, adica o vrajeala mica acolo nu strica big grin.Nu trebuie sa iti fie frica de un refuz si daca se va intampla asta, stai linistit nu se rezuma totul la o fata.Fii optimist si fii sigur de faptul ca mai devreme sau mai tarziu vei gasi fata care te va iubi din tot sufletul si vei fi totul pentru ea happy

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa-ti faci griji.Trebuie doar sa ai curaj, si incredere in tine. Or sa fie multe fete interesate de tine, si te vor placea. Dar ar cam trebui sa faci tu primul pas. E bine ca incerci sa-ti refaci viata, dupa un esec.Multi ar fi cedat si s-ar fi lasat batuti.Cu toate astea, respect oamenii care trec mai departe.Mult succes! Si sigur vei gasi pe cineva.

| claus a răspuns:

Amilo, amilo. fii barbat, sau incearca sa devii barbat. fetele te vor refuza de multe ori, asa cum si noi le refuzam. e o alegere mereu. dar iesi cu fruntea sus. intotdeauna vei gasi o alta fata care te va accepta. garantat. dar nu sta acasa, asteptand, nu o sa vina. mai viziteaza si tu locuri, vorbeste cu lumea, fa-ti noi amici, cauta cercuri noi de oameni. incearca sa te schimbi. fa ceva prin care sa iesi din esecul relatiei anterioare.
sfaturi de agatat sunt milioane dar mai intai trebui sa te simti in stare sa incepi o alta relatie. fii barbat si nu mai plange dupa fosta!
succes!

| Adryanna_1259 a răspuns:

Stiu cum te simti... si eu am trecut prin asta iar problema cu emotile si eu o am. Ce poti face thinking pai incearca indirect cu fetele, cel putin mie mai usor sa vorbesc cu cineva la inceput pe mess... nu ai la fel de multe emoti ca si fata in fata si dupa ce ajungi sa o cunosti puteti iesi iar emotile o sa fie mai putine

| SteauaNordului a răspuns:

In primul rand felicitari pentru ca ai puterea sa mergi mai departe. Mergand pe ideeea cui pe cui se scoate, pot sa spun ca faci bine pentru a putea uita drama.
Te refuza, asta e sunt mii de fete. Una tot o sa zica da.
Important este sa nu te intristezi si sa renunti daca o sa vezi ca primele or sa te refuze sau ca o sa te lovesti de mai multe refuzuri
Nu uita sa nu compari niciodata actuala cu fosta si sa nu incerci sa o gasesti pe fosta in alte fete ca iti va fi mai rau
Mult succes

| Amilo explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri si chiar m-am motivat in privinta asta si ce o fi o fi. Tot o sa fie una care sa zica da laughing