| master2000Vlad a întrebat:

As vrea sa imi spuneti ce sa fac (pasul urmator in relatie). Am 11ani clasa a5-a. Imi place de o fata care stiu ca intra4-a m-a placut. Azi i-am zis ca o plac si iamia zis ca ma place. Ce pot face sa ma placa mai mult. Adica eu invat bine am numai 10 sunt dragut si...ma plac vreo4 fete din clasa. In fine pe ea am ales-o dar nu stiu cum sa stau maimult cu ea. Si as vrea sa fie o relatie secreta. Sa vorbesc doar eu cu ea in pauze etc. Nu vreau sa afle colegii mei ca ne placem. O sa inceapa sa zica x si y= LOVE. Acest lucru pe mine ma supara. Sunt putin timid si ma rog...ati inteles voi. Care ar putea fi urmatorul pas in relatia mea?

Răspuns Câştigător
| WaNNeX a răspuns:

Du-te si vorbeste cu ea, zii ca vrei ca totul sa fie secreta relatia voastra nu trebuie sa fii timid, daca esti timid nu rezolvi nimic, asta mi se intampla si mie, asa ca fa-ti tupeu.winking Oricum nu poti tine secret o relatie mai ales ca e in scoala tot te va vedea unu/una si va da "sfoara'n tara", daca tu ai vrea sa ai o relatie. cum sa zic? nu normala doar asa de dragu de a avea o prietena adica sa nu o pupi sau alte chestii intelegi tuwinking, cred ca este cam mica fata. ar fi bine sa iti vezi de scoala deocamdata chiar nu e varsta potrivita. tu nu stii ce inseamna sa iubesti cu adevarat, esti prea mic si nu ai experienta, si nu ai cum sa intelegi acest lucru si daca vei fi impreuna cu ea nu vei sti ce sa faci cum sa procedezi dar e ok ca "acumulare de experienta"

7 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Ar trebui sa lasi timiditatea deoparte si sa fi tupeist altfekl nu castigi nimiclove struck

| BeLLLLLa a răspuns:

Sa iti vezi de tine micutulelaughing lasa muierea

| IlegalSmile a răspuns:

Du-te si vorbeste cu ea.Intreab'o daca ar vrea sa fiti ''iubiti''.
Inteleg ca esti timid si nu suport sa zica altii x+y=Love dar pana la urma nu trebuie sa asculti comentarile altorawinking
Oricum baftahappy

Răspuns utilizator avertizat
| Lamaitzza a răspuns:

Pasul urmator nu exista,decat altee."lucruri".Eu sunt mai mare ca tine si te sfatuiesc sa lasi secretele,ca nu-s bune, eu am patit-o, am avut acum un an o relatie in secret,a fost frumos dar eu nu am mai vrut secrete dar el tot insista, pana mi-am inchipuit ca ii e rusine cu mine, din cauza secretelor relatia s-a destramat.Nu trebuie sa iti pese ce zice lumea, o sa se sature de mistouri, o sa fie invidiosi ca tu ai prietena si ei nu.Si ai grija,cerei parerea in orice faci mai ales cand e vorba de secrete,ar fi frumos sa ii iei flori, sa o iubesti va fi de ajuns. Succes, sa va tina! :*

| lazarusmirce12 a răspuns:

Bucurati-va de viata si datio incolo de scoala happy

| Bella2202 a răspuns:

SA incerci sa o ti de mana sau sa ia atragi atentia cu ce va anume! Eu sunt fata si stiu cu reactionam dai o floare!