| ღAnonimaღ a întrebat:

As vrea va rog sa ma ajutati. Imi place de un tip mai mare decat mine cu 2 ani. E in clasa a 12-a, iar eu in a 10-a. Nu ne cunoastem deloc, nici macar nu ne salutam. As vrea macar sa ne imprietenim, dar nu stiu cum. Nu i-am scris pana acum sa nu creada ca sunt disperata. Cum as putea sa ii atrag atentia? Multumesc mult pentru intelegere! (Cei care vor sa sa raspunda rautacios sa isi pastreze opiniile pentru ei)

6 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Daca are facebook da`i like la poze.e o prima cale de "contact".dar nu la toate pozele, la 2`3. apoi ii poti lasa un comm "sec", gen "simpatic","dragut" ceva de genul.insa ma gandesc ca faza asta cu facebook`ul ai incercat`ohappy poti sa faci rost de numarul lui si sa il suni "din greseala" apoi daca el e dispus sa converseze cu o "necunoscuta" vezi cum ii pui intrebari in asa fel incat sa `ti spuna cine e, iar apoi tu sa-i zici ca il stii din vedere de la liceu.sau poti incerca sa il uiti, de vreme ce el habar nu are ca existi...sa nu suferi degeaba.bafta!

| mona a răspuns:

Din moment ca nici macar nu va cunoasteti o sa fie mai greu sa i atragi atentia, depinde si de noroc...fa tu pasul si scrie-i

| daassh a răspuns:

Eu nu va inteleg de ce sunteti asa, daca el intra pe tine(messenger) si vorbeste o sa-l crezi disperat, eu nu va inteleg, toate fetele asa faceti sa-i atrageti atentia, dar nu ati intra pe messenger pe el sau sa-i dati add si sa vorbiti cu el, nu doar sa-i atrageti atenti si nu mai stiu eu ce sa faceti sa va bagati in seama, dar odata de ati putea sa intrati sa vorbiti cu el, doamne ce oameni, eu nu va inteleg cum puteti fi asa, eu inteleg ca nu va ajuta "capul" dar nici asa, aveti o varsta revenitiva in fire, sunteti ca toate pitipoancele de la tv, doar sa atrageti atentia, de prinzi un baiat care mai are si ceva in cap nu ca restul o sa-si faca o parere foarte proasta despre voi(fetele) si gesturile voastre(dar poti sta linistita ca si baietii sunt la fel ca voi).Eu te sfatuiesc du-te si vorbeste cu el, daca nu poti fata in fata, atunci pe messenger.Succes!

| MyihaDoolcica a răspuns:

Buna! Fa cum am facut si eu gaseste idul lui de messenger de la un prieten de-al lui sau coleg deal tau care-l cunoste. Pune-i intrebari legate despre el si despre tine spune-i lucruri frumoase. Apoi spune-i sa va intalniti intro zi afara sa vorbiti si sa stati. Mult succes! Dai funda?!big grin

| xrebecutzax a răspuns:

Ai putea ca din greseala sa dai in el si apoi sa iti ceri ca apoi sa va imprieteniti.Asa am facut si eu cu baiatul visurilor mele.

| niky04 a răspuns:

Cea mai proasta idee cu mesengerul, asa va crede ca e o alta tipa plictisitoare care agata baieti pe net...incearca sa fii mai diferita daca vrei sa fiti ceva mai mult ca altfel nu aveti nici o sansa cu messul, ar trebui la inceput sa o iei mai usor sa te duci pe la clasa lui si sa il intrebi de un alt coleg sau colega de a lui daca e la scoala sau ca ai auzit ca a fost o cearta ceva la ei in clasa eu stiu acolo ceva macar sal intrebi, si dupa aia o sa vezi daca iai atras atentia, daca eu sa fe atras de tine nu conteaza care o sa fie prima intrebere si subiectul ei, bafta!