| anastasusu a întrebat:

Salut TPU,. Astazi m-am despartit de prietena mea, ea cand se enerveaza mai ma si injura si vorbeste urat, de multe ori s-a intamplat asta, in ultima vreme a fost mai serioase certurile. Eu ii tot ziceam sa aiba grija cei drept si eu mai vorbeam urat, intretimp eu am inceput sa vorbesc cu fosta, eu mai ma gandeam la ea, ea spunandu-mi ca mai tine la mine si ca ar vrea sa fim impreuna (ea e in strainatate si vine in Romania doar vara) nu stiu ce sa fac le iubesc pe amandoua, fosta e prima iubire si eu a ei. chiar nu stiu ce sa fac, cea de care m-am despartit tot plange si zice ca se schimba si sa o iert.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Iartă o pe fata cu care esti, nu da pasărea din mînă pe cioara de pe gard, cu alte cuvinte, nu alerga după amîndouă, ce are diferit prima iubire față de fata asta? Daca tinea aia la tine nu pleca in străinătate nu crezi? Si pina la vară se pot intimpla multe, poate se răzgîndeste fata aceea si nu mai vine, si ce faci? Nu te enervezi ca ai fost prost si te ai despărtit de fata cu care esti in prezent, daca ea plînge, inseamnă că și a dat seama că a greșit, nu o chinuii si nu i ti bate joc de ea ca vei plînge tu după ea cindti o va sufla altul, faptul ca te a injurat, ok, nu este frumos, dar intelege o, era obosită, nervoasă stresată, poate fata lucrează, sau e inca la scopală nu ne ai zis ce virstă are ea, sau tu, dar cind vine acasa obosită nu îi arde după o zi plină epuizantă ori la muncă, ori la scoală să vorbească frumos, stiu că asta nu este o scuză, dar vorbeste cu ea cind este CALMĂ, nu cind o vezi plină de nervi, si vei vedea unde puteti repara această ruptură care a apărut intre voi. Ce virste ave ti? Multumesc, seară bună.

| anastasusu explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu am 17 jumate iar ea 19 jumate, ea e mai copila si are 1, 6 m mai mica decat mine, este pe clasa 12 iar eu oe a 11a, ce parere ai?

| anastasusu explică (pentru CristiDinBucuresti):

In ultima vreme de la atatea certuri simteam ca parca nici nu o mai iubesc :/

| Hitback a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu era mai apropiat proverbul nu fugii dupa doi iepuri că' nu prinzi nici unu' decat asta cu cioara? happy

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anastasusu):

Ca sunte ti copii imaturi amindoi, si păcat ca ea se poartă urît, asa aude acasa la mama ei? Asa o invată?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Hitback):

Asta mi a venit in minte, proverbe sunt o grămadă.

| Hitback a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

laughing

| corbulalbrosu a răspuns:

O pui sa jure cu mana pe biblie ca niciodata nu va mai indrazni/incerca nici macar sa te infrunte din priviri. Daca accepta sa faca asa ceva inseamna ca aproba de voie de nevoie si isi calca de una singura pe inima si orgoliul ei.Doar in asemenea conditii merita sa incerci sa reiei relatia cu ea.