| supermari10 a întrebat:

am o situatie foarte nasoala, am o relatie de 7 luni,iar eu o iubesc foarte mult pe aceasta fata, doar ca ea are probleme cu parintii, o sora geamana, si ne vedem odata la 2-3 saptamani,avem certuri iar cand ma enerveaza sunt indiferent,asa e felul meu, ne am despartit de multe ori pentru ca eu nu ma simt asa bine,ea nu mai stie sa glumeasca sa radem, ne am schimbat mult, eu nu le pot face singur si mi greseste mult, eu o iert iar dupa aceea ii vorbesc urat dar nu injur, acum am fost despartiti si in mod normal noi tot vorbeam si astea dar acum e indiferenta si nu stiu ce sa fac...am luat decizia de multe ori sa nu mai fiu cu ea,dar o iubesc mult si mie din ce in ce mai greu fara ea, sa stau cu gandu ca nu mai suntem noi,dar daca asta trebuie sa fac? daca nu e ce mi doresc si nu se poate? nu vreau sa o parasesc, mi e foarte greu, dar nici relatia nu e buna

Răspuns Câştigător
| AalyiaH0a a răspuns:

Buna! parerea mea este sa va despartiti.Cu toate ca tu, din ce vad incerci sa i iei partea cu parintii sa-i, dar asta nu e o scuza.indiferent de situatie, atunci cand esti cu persoana pe are o iubesti nu ti mai pasa de nici un necaz, iti revii din orice boala. Ceea ce vreau sa zic este ca o relatie terminata, trebuie sa ramana terminata.Stiu ca doare si ca o iubesti cu edavarat, mi am dat seama de asta din ce ai scris, dar trebuie sa i dai drumul, fiecare s o ia pe drumul sau.O sa suferi, dar iti vrei reveni.Multe persoane apar in viata noastra sa ne bucure,sa si predea lectia,sa lase tema,si sa plece.Tu daca o s o chemi iar si iar,vor aparea conflicteleiar automat va aparea si durerea,durereaa pa care o primesti atunci cand vezi ca esti respins de o persoana pe care o iubesti,care ti e foarte draga. Exista o vorba inteleapta:" inchide o usa,si deschide alta!" daca tu o lasi pe ea i trecutul tau,vei primi ceva mult mai bun,ceva ce te bva bucura sicare ti va "preda" ceva mai mult si mai interesant decat fata aceasta,iar apoi, clar va pleca.Iar apoi iar va mai veni o fata, care va fi si mai bun, cu o lectie de predat si mai frumoasa, mai interesanta, si tot asa pana cand iti vei gasi persoana pe care o vrei pentru totdeauna.Gandeste te putin la ce am scris putin, si ia alegerea corecta.Sa ai o viata frumoasa, si plina de alegeri care nu te vor face sa regreti! Bye!:*

2 răspunsuri:
| kandaraki a răspuns:

Cel mai bine e sa va despartiti, tu esti pe faza ta cu indiferentele tale, ea cu problemele ei.
Sunteti 2 specii diferite care nu sunteti sortiti sa fiti impreuna!
Tu esti prost si mandru si indiferent iar ea e necoapta!

| Kiwibibilă a răspuns:

Un borcan de Nutella rezolvă orice.