| Alex2526 a întrebat:

care este marinea necesara a penisului la varsta de 16 ani? Si grosimea ei! Dar inca o intrebare cum se masoara grosimea ei"?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai deja 16 ani, atunci ar trebui sa stii ca, penisul si-a incheiat cresterea si cu masura aia ramai, pana la moarte.

Iata aici cum se masoara corect un penis:
http://www.penimaster.ro/masorlung.html

| Emilian65 a răspuns:

15-17 cm în lungime, 12-13 cm în grosime. Grosimea(circumferința) se măsoară cu un cm de croitorie.

| Alex2526 explică (pentru Emilian65):

Mersi poti raspunde putin in mesaje?

| asdf2kpower a răspuns:

Cu siguranță ești sub medie dacă pui întrebarea asta.

| Docmiau a răspuns:

Nu există o proporționalitate în funcție de vârstă. Gândeşte-te la asiatici care sunt cei mai "mici" acolo dar sunt 3 miliarde şi şi rezistenți la pat. Nu mărimea contează, nici grosimea, ci pasiunea cu care te vei iubi cu cea din brațele tale. Trebuie să iei inițiativa şi să ai încredere în tine.

Sfat: să fie cald în cameră, carne roşie + ciocolată neagră înainte; gândeşte-te că posezi un corp întreg, nu doar organul. Trebuie să acorzi atenție tuturor aspectelor, dar fără a fi stresat din cauza fricii de eşec. Nu toate cuplurile sunt neapărat şi foarte compatibile în pat.

| Alex2526 explică (pentru Docmiau):

Pai si ca o idee nu mi poti spune o lungime si o grosime orientativa? Dau funda a da si cum se masoara