| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU.
Ce ati prefera?
O femeie urata dar care sa va respecte si sa va fie loiala si asa mai departe?
Sau una mai frumoasa dar cu arfe si figuri?
Sunt cu o fata,ea are toate calitatile posibile, ma iubeste, ma respecte si eu la fel pe ea.
Dar faza e ca e cam urata, e de etnie roma si e neagra..nu sunt rasist eu tot o iubesc dar oamenii ma tot judeca si imi spun ca in viata o sa fiu afectat daca raman cu ea.Mentionez ca ea este romanizata.

7 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

In primul rand trebuie sa iti placa tie fata si nu trebuie sa tii cont de parerea lumii. Daca ai sa tii cont de parerea lumii tot timpul ai sa devii un om fara personalitate.Si in viata in general nu trebuie sa tii cont de parerea lumii trebuie sa faci ceea ce crezi tu ca e mai bine pentru tine.
Daca tie iti place de fata ramai cu ea ca nu gasesti asa usor o fata buna.Dar daca ti se pare prea urata atunci desparte-te de ea pe o cale cat mai amiabila astfel incat sa nuno faci sa sufere.
Orice ar fi i-a o decizie dupa bunul tau plac si nu dupa gura lumii!

| Anonim7391 a răspuns (pentru LordCristobal):

Da faza e ca nici parintii nu ma accepta.mie imi place de ea am maturitatea necesara cat sa trec fara problema peste aspect.
Dar imi e pe viitor poate viitori colegi de munca vor face misto sau mai stiu eu ce

| LordCristobal a răspuns (pentru Anonim7391):

Mai,eu ce ti-am zis mai sus? Nu mai asculta de gura lumii sau apropiatilor daca iti place de fata ramai cu ea.Tie trebuie sa iti placa fata si nu parintilor ca doar tu traiesti cu ea.Si sa nu iti pese de ce vor zice viitorii colegi de munca.

| timidu89 a răspuns:

Urata nu caut! Nu trebuie sa fie frumoasa de pica, dar sa imi placa mie de ea. Cum de ti-ai gasit tocmai o tiganca urata? Nu ca as fi rasist, sunt curios

| Mihai0101 a răspuns:

Eu zic sa continui relatia cu ia daca e ok si-ti place plus ca are atatea calitati.Lasa-i in pace pe parinti nu te lua dupa ei ce spun si alti.Ideea e sa fie o persoana buna so placi sa te placa

| IamJoKeR a răspuns:

Aspectul fizic este trecator, ce este in interior conteaza

| Alex00615 a răspuns:

Mie personal imi place sa fie loiala si sa ma respecte, dar daca nu pot trece peste aspectul fizic, nu o sa pot ramane cu ea, desi as incerca sa fac asta, ceea ce si tu ar trebui sa faci, daca ti se pare prea urata desparte-te amiabil de ea si cauta pe cineva care e si frumoasa si respectoasa, sigur gasesti