| sorinel98 a întrebat:

Ce prezervativ as avea nevoie ca nu știu ( par penibil sad dar mi Rușine sa întreb in viața reala ) grosimea am văzut ca e de 5, 6 cm și lungimea este de 16 cm. Dau funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca acei 5, 6 cm precizati, reprezinta diametrul penisului tau, atunci reiese ca circumferinta este de circa 17, 6 cm adica 176 mm si in acest caz largimea prezervativului care se potriveste pe un penis cu o asemenea grosime este de; 176 : 2 = 88; 8 - 15/18 unitati = circa 70 mm latime aplatizata a prezervativului. Fiindca largimea cea mai mare la care sunt fabricate majoritatea prezervativelor este de 63/67 mm, rezulta ca trebuie sa-ti faci rost de prezervativele care sunt notate cu aceasta valoare daca la nitare sunt folosite numerem, sau cele notate XL ori XXL sau daca gasesti cele cu specificatia EXTRA LARGE. Lungimea penisului nu are nicio importanta in alegerea prezervativului corespunzator fiindca toate sunt produse/fabricate cu lungimea cuprinsa intre 18 si 20, 5cm. Mai exista si prezervative care au o lungime de 25 cm, pentru penisuri gigantice. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| mafiaa a răspuns:

Durex albastru, nu conteaza ca e classic, jeans sau extra safe.