| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac? Imi place de un baiat cu care (dupa parerea mea.) ma inteleg bine. El stie ca il plac (nu stiu de unde si nu am sa il intreb) si ma tot face geloasa spunandu-mi ca lui ii place de o prietena, dar nu vrea sa fie cu ea thinking. Vorbesc cu el cam o data-de 2 ori pe sapt. prin mesaje. oare crede ca sunt disperata? ce sa fac? Cum sa il "cuceresc"?

Răspuns Câştigător
| andenda a răspuns:

Tu ii trimiti prima mesajele? oricum el stie ca il placi deci nu ai de ce sa te temi. disperata in mod sigur nu te crede, doaar daca i-ai trimite mesaje zilnic si ai sari pe el de fiecare data cand il vezi, dar presupun ca nu faci asta. daca incearca sa te faca geloasa probabil simte si el ceva pentru tine. incearca sa-l faci si tu pe el geloc. eu asa am facut candva si a venit la mine imediat, fa-i si tu lui ce-ti face el tie, foloseste psihologia inversa si fa si pe inabordabila din cand in cand.

9 răspunsuri:
| Vix999 a răspuns:

Daca stie deja de ceva timp si nu a facut nimic cu informatia asta...interesul lui pentru tine nu este unul prea mare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar esti disperata. el stie adevarul.

| LuckyStarDiane a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar nu sunt disperata! Vreau doar sa il cuceresc, cum? Si oricum, nu sunt 100% sigura de sentimentele mele. deci?

| Larisssaa a răspuns:

Bună.
Încearcă să nu pari disperată în faţa lui pentru că lui îi place să te facă geloasă şi bucuria este mai mare când te vede că eşti laughing. Încearcă să fi tu. Eu nu pot să îţi dau mai multe sfaturi pentru că nu îţi cunosc partenerul şi nu ştiu cum ar reacţiona dacp i-ai spune unle lucruri.
Baftă!

| Nelamuritul a răspuns:

Tu fata tu care esti fata tu, daca stie atunci frumos frumusel du-te la el si zii ba tu boule care esti u bau imi place de tine, tie?

| diiiiiana4cka a răspuns:

Deja esti disperata! De oarece cind un baiat stie ca il iubesti,nu mai are interes fara tine! Trebuie doar sa incetezi sa mai simti ceva pentru el, gaseste-ti pe altcineva de care sa te atasezi, uital. Orice vei face nu te va iubi acum si pe viitor sa stii:niciodata sa nu ii spui unui baiat ca il iubesti atunci cind inca nu esti cu el, de oarece daca va afla ca il iubesti, vei pierde in ochii lui! Succese! Astept funda!tongue

| Alexandra_Aly_1997 a răspuns:

Pai daca nu e cu tipa inseamna ca nu o place asa mult. Poate chiar incerca sa te faca geloasa. Unii baieti vor sa fi tu cu initiativa.Mai bine il intrebi tu daca te place. Fundita? puppy dog eyes

| Adeluuuu a răspuns:

Asa fac toti baietii faza cu gelozia doar ca sa fie ei mari si tari..Pai iesi si u afara cu el...aratai un pic ca tii la el.

| jokate a răspuns:

Hmm,cred ca deja l-ai cucerit. Vrea sa te tachineze, o chestie a barbatilor in general. Incearca s-o faci unpic pe inabordabila si atunci el singur o sa vina la tine. Suuucces!