| Eliza4u a întrebat:

chiar conteaza varsta intr-o relatie? O sa va povestesc ce mi s-a intamplat. De curand la un party am cunoscut un tip cu care am multi prieteni in comun. A venit la mine, am facut cunostinta, stiam ca e major de cativa ani, am inceput sa povestim de una de alta. Dupa cateva zile am vorbit pe facebook, si la telefon ore in sir aveam atatea in comun de uitam de noi si ca a trecut timpul. Am iesit si la un suc, pentru prima data simteam ca nu trebuie sa ma prefac, puteam vorbi orice- ma simteam inteleasa, ascultata, sigura, protejata si niciodata nu m-am gandit ca nu stie ca sunt minora. Prima data l-am considerat un frate mai mare apoi s-a intamplat m-am indragostit de el. Era ceva nou pentru, nu era un pusti cu skatebord si hormonii in gat era un barbat care ma respecta, manierat, langa care niciodata nu imi faceam griji. Stiam sigur ca si el ma place ca daca nu de ce si-ar manca minutele cu mine, imi facea complimente. M-a invitat la el acasa intr-o seara, nu am stat pe ganduri si am acceptat, ma gandeam cu ce sa ma imbrac- nu imi era frica de el sau ca avea sa ma violeze, aveam incredere in el. Bineinteles m-am tot gantit, imi faceam scenarii pana cand in ziua cu pricina a aparut nervos ca de ce nu i-am spus ca sunt minora si m-a pus sa ii sterg nr de fata cu el si imi striga sa nu il mai caut sau sa-l sun vreodata. Nu am stiut ca nu stie ca sunt minora, credeam ca stie, ca i-a zis un prieten de-al nostru. Bineinteles ca nu pot fi suparat pe cel care i-a spus pentru ca nu am de ce, nu am vrut sa ii ascund asta. Credeti ca e normal felul in care a reactionat el?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia in calcul faptul ca e mai mare si experimentat. Sigur a avut probleme in trecut cu minore de a reactionat atat de urat. Imi dau seama ca acum esti bulversata de situatie si nu o intelegi. Dar din moment ce el a luat o decizie, nici nu mai ai nevoie sa o intelegi. tongue Trateaza situatia ca atare. Tipul a fost putin egoist, pentru ca s-a gandit in mare parte la ce simte el si nu i-a pasat sa caute explicatii suplimentare pentru tine, ca sa nu ramai "cu ochii in soare".
Nu acum, dar peste ceva timp, tipul te va cauta iar.tongue Asta daca faci exact cum ti-a zis si nu il mai cazuti tu, nu il mai suni. Cei care fac asta, de cele mai multe ori se simt vinovati. In situatia asta, nu vorbeste gura fara minebig grin Tipul din poveste mi-a amintit de mine. Am pus si eu odata pe cineva sa imi stearga numarul si sa nu ma mai contacteze niciodata. Dupa am avut remuscari mari, pentru ca el fusese un dragut chiar si ultimele sale cuvinte cand i-am zis sa rupem legatura pentru totdeauna. Ar fi multe de povestit, esential e ca dupa cateva saptamani fierbeam cu telefonul la ureche (dupa ce facusem cu greu rost iar de nr lui) sa imi raspunda. Mi-a raspuns la al doilea apel, iar evenimentele care au urmat apelului imi aduc si acum un zambet super mare pe fata.
Mi-a placut atat de mult modul in care ai povestit incat vei fi prima persoana (si posibil pentru mult timp si singura) careia ii voi vota intrebarea cu 5 stele pentru corectitudinea scrierii si alte 5 stele pentru subiectul apartinand categoriei Dragoste&Sex.

12 răspunsuri:
| FrozEenSoul a răspuns:

Cred ca te-ai indragostit de un "LOVERBOY" Poftim : http://www.youtube.com/watch?v=Uf01AfTK3dg

| ComatoseWine a răspuns:

DA,conteaza varsta foarte mult.Probabil,daca se culca cu tine ii dadeai in judecata pentru pedofilielaughing

| Maaryyneelaa a răspuns:

Sincer nici nu inteleg aceasta reactie,de-a dreputl ciudata,adica nu cred ca varsta era o piedica intre voi,pana la urma putea fi o iubire frumoasa,dar poate ca i-a fost teama,teama sa nu cumva sa se intample ceva intre voi si apoi sa reactionezi urat si sa te bazezi pe faptul ca esti minora,dar totusi in general barbatilor nu le pasa de acest lucru, dar poate ca nu a vrut sa-si bata joc de tine, intr-un fel e un lucru de apreciat pentru ca nu a vrut sa-si bata joc de tine, fiin mai mica decat el, dar a fost destul de ciudat. Poate ar trebui sa discuti cu el si sa-i spui ca tu chiar esti indragostita de el si ca nu ar trebui sa conteze varsta intre voi, si ca nu esti doar o copila si ca iti asumi acest risc de a avea o relatie cu o persoana mai mare decat tine.Ce varsta ai tu? A r fi pacat sa stricati o posibila iubire frumoasa! Astept raspunsul tau! Succes!

| Eliza4u explică (pentru Maaryyneelaa):

Iti multumesc mult pentru raspunsul tau foarte realist. Eu am 16, iar el 21

| DyNo a răspuns:

Nu, nu este deloc normal... El in mod sigur te-a invitat la el acasa pentru a intretine relatii sexuale, si avand in vedere ca esti minora, el ar putea raspunde penal, fiind major.
Nu cred ca este deloc un gentleman, este doar un prefacut care in societate isi ascunde adevarata personalitate, sub o "masca", iar acum ca nu a obtinut ceea ce a vrut de la tine, ne mai avand de ce sa-si pastreze acel aer de gentleman, si-a dat jos masca. Daca ar fi fost acel barbat pe care ti-l imagina-i tu nu ti-ar fi cerut sa-i stergi numarul in fata lui!
Revin la prima intrebare. Nu, dragostea adevarata nu tine cont de varsta.

| KorpiklaaniV a răspuns:

E clar ce vroia de la tine. și tu știi răspunsul. ai mai mare grijă pe viitor. happy e bine să-l uiți. e major și găndește altfel față de tine. mult succes. am pățit și eu la fel ca tine, doar că eu i-am spus! pa-pa. mult noroc.kiss

| Lariiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Da... este normal, trebuia sa mentionezi cati ani ai tu si cat are el. si eu am fost in situatia ta, de vreo 2 ani incoace. aacum am 14. si am fost cu vreo 2 baieti de 20 de ani. pe care i-am iubit enorm. mai mult pe al 2-lea decat pe primu...si sunt virgina, pentru cei care se gandesc la altceva nah, am sfarsit cam nasol, in fine nu conteaza asta, el s-a sup pentru ca daca te-a invitat si la el acasa, imagineaza-ti, de ce a facut-o? avea de gand sa aveti o seara impreuna, sa faceti dragoste si stiu eu laughing stii cata inchisoare se face pentru o minora? laughing asta-i k nici eu nu stiu dar mult oricum. asta e motivul,
i-a placut de tine daca ati petrecut atat de mult timp impreuna.tu daca tot esti disperata, cauta-l spune-i ca nu ii vei face nici o problema si ca nu are importanta daca esti minora, nu cred ca dragostea are varsta. la urma urmei in dragoste si razboi totul e permis. daca va fi sa fiti impreuna si iti va cere sa o faci cu el din prima saptamana, a doua sau stiu eu... asteptati o perioada pentru ca daca esti virgina, trebuie sa o faci din suflet, cu dragoste si daruinta, nu din obligatiewinking da daca iti cere din prima sa o faceti, fi convinsa ca se joaca cu tine, de aia s-a si ambalat cand a aflat ca esti minora... cred ca iti dai seama la ce ma refer, doar gandesti si tu

si inca ceva, nu te lasa dusa de vorbele lui, baietii din ziua de azi sunt cam perversi... oh go on

| ThatWeirdFuck a răspuns:

Sa inteleg ca voi ati vorbit ore in sir si tipul nu stia ca esti minora? Sa rad de situatie sau de tine? Lasa-l dracu, cauta pe altcineva.

| roxiada a răspuns:

Nu si nu ai dc sa-ti pierzi timpul cu oameni care nici macar nu s-au interesat sa-ti afle varsta! e clar ca in capul lui nu erai prea importanta deoarece atunci cand faci cunostinta sau iesi cu cineva printre primele intrebari pe care i le pui este ''cat ani ai?'' nu? mai bine lasa-l acum decat sa ai de suferit mai tarziu!

| Deeniisaa a răspuns:

Nu cred.Adica varsta nu prea conteaza.In fine, depinde si de ani. Oricum a reactionat urat.E foarte pueril. Daca s-a comportat ca un barbat matur si elegant, ar fit trebuit s-o faca pana la capat.

| ManuAchim99 a răspuns:

Hm...pai nu stiu ce sa zic..probabil ca el se gandea la ceva serios care avea sa fie urmat poate dupa cativa ani de casatorie(?) da nu trebuie sa fi suparata adica lasa-l in pace daca el nu vrea sa tina legatura cu tine sa nu o faca, dar daca tinea la tine o sa te caue iarwinking

| Carlos13 a răspuns:

Nu. pur si simplu nu te iubeste. Sau nu in modul in care vrei tu happy.