| GABORUL a întrebat:

Cine poate sa-mi explice pas cu pas cum se saruta? stiu ca poate pentru unii dintre voi e o intrebare prosteasca.

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna,gabore! laughing
Pai nu prea exista o teorie a sarutului, nu toti sarutam la fel.
Plus ca sarutul nu se poate invata din vorbe, ci doar practic.
Nu-ti face griji!
Prima oara totul decurge de la sine!
Trebuie doar sa-ti eliberezi mintea de teama!
Lasa-te dus de val!
Succes!
Si tare as vrea sa ma anunti, cum a fost!

| GABORUL explică (pentru NoSmile):

A fooost super mersi mult tuturor!hee hee

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Depinde de persoane, unora le place mai apasat, altora mai 'furisate', altora le place sa se joace lung cu limbile, ca aici:
http://www.youtube.com/watch?v=MXBitjpGzbE

| mihaelaa18 a răspuns:

Buna!
Sincera sa fiu nimeni nu cred ca iti poate explica pas cu pas cum se saruta,pentru ca in acel moment totul va veni de la sine, si nu vei mai sta sa te gandesti la sfaturile noastrelaughing, te vei lasa purtat de val si totul va fi bine.
Nu are de ce sa iti faci griji, in acele momente vei uita de tot si de toate si vei vedea ca nu este deloc greu, ci din contra usor.
Baftahappy

| Dariusuu a răspuns:

Primul sărut va fi așa mai stângaci și restul vine de la sine.

Ține minte ce-ți spun!

| grab a răspuns:

De ce te denumesti "GABORUL"?

| LordCroft a răspuns:

Gabore deci fi atent: te apropii de fata dupa ce ai facut o gluma sau i-ai zis ceva si te inclini USOR spre ea, parcurgi 90% din "traseu" si o lasi pe ea sa parcurga restul de 10%. dupa cateva saruturi mici pe buze poti sa incepi sa o musti usor de buza de jos de limba si usor usor ii bagi limba pe gatwinking funda... ceva?

| delia5609 a răspuns:

Baga-i limba-n gat! laughing

| Lavlav a răspuns:

Primul sarut e unic, nu prea ai ce explica o astfel de teorielaughing, cand o sa vezi cat de simplu e, chiar o sa.ti dai seama ca intrebarea asta e putin prosteascawinking pup:*

| deutsadeea a răspuns:

Salut! Pai intr-adevar nu toti sarutam la fel..mai intai te apropii de persoana respectiva, ii dai un pupic mic pe buze apoi imagineaza-ti ca mananci o capsuna sau o inghetata, imagineaza-ti ca ii mananci buzele. apoi o sa vezi ca totul o sa vina de la sine! multa bafta, nu o sa fie perfect dar iti garantez ca o sa-ti placa happy