| SlimeAxe036 a întrebat:

Cunosc o tipa de care imi place si nu stiu cum sa aflu daca si ea ma place.In ultima vreme am vorbit destul de mult dar am mers de curand intr-o tabara cu clasa si un alt baiat s-a atasat destul de mult de ea, adica mergea mereu la ea, vorbeau dar dupa tabara tipul ala o cam ignora si nu o baga in seama rar vorbea cu ea si cred ca ea inca tine la el.Nu stiu ce sa fac, mai ales ca eu sunt un tip mai timid fata de baiatul ala de care am spus mai sus, gen ala o lua mai mereu in brate si eu nu prea am facut asta.Eu tin foarte mult la fata asta si mereu ma frustrez cand vorbeste cu un baiat.

3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Esti gelos.
Oricum du-te efectiv la ea si ii spui. Daca o sa vrea bine daca nu... caauti pe alta este exact atat de simpu.

| OrdanKarris a răspuns:

In caz ca nu te-ai prins, baietii care au sange si tupeum se duc la ea si o iau in brate si fac ce vor din ea, iar aia timizi, stau, se uita si se frustreaza. Acum sa-ti spun altceva: faptul ca ala nu-i da atentie ei, o va face sa-l doreasca si mai mult. Tu crezi ca daca ala o evita, ea te va place pe tine? Gresit. Daca ala o evita, tu trebuie fara nici o jena sa il inlocuieti, luand-o si tu in brate, vorbind cu ea ca si cum nu ar conta pentru tine daca te va respinge sau nu. Daca o vei avea, bine, daca nu, iar bine. Dar asta e singura sansa ca ea sa te vada si pe tine ca un potential iubit, si anume sa inveti sa nu-ti pese si pur si simplu s-o abordezi cu tot tupeul sa vezi daca are vreun rost sa gonesti dupa ea.

| Emanuel2001 a răspuns:

Frt am pățit de multe ori așa si eu sunt timid dar dacă nu vb cu ea o vezi după cu altul daca nuți dă semne că te place frt las-o că nu-i bai vb cu ea față în față înet nu te pierde cu firea dacă te combini e bine dacă nu tot bine e că doar nu mori singur si o să vezi cumetre că vei da de alta mai bună? și no săți mai pese de ea câți ani ai?