| qwerty12 a întrebat:

dau funda celui mai bun raspuns! stiu ca intreabrea e cam nasoala, dar va rog ajutati-ma!puppy dog eyes ce sa-i spun unei fete sa iasa cu mine in oras, unde as vrea sa ii spun ca o iubesc...tin sa mentionez ca am 14 ani...eu ma gandeam la ceva de genu"ce mai faci? eu mam cam plictisit,stii,si vroiam sa te intreb ceva! ai vrea sa iesim la un suc,sau sa ne plimbam prin oras? ziceti-mi daca este bine cum am gandit,sau adaugati ceva, dar va rog, ajutati-ma!wave

Răspuns Câştigător
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Nu spune "m-am plictisit", s-ar putea interpreta gresit. Ar putea crede ca iesi cu ea doar pentru ca nu ai ce face, si n-ai vrea sa se intample astawinking.
Cum zici tu e foarte ok, dar faza e ca ar trebui sa mai vorbesti cu ea inainte de asta, cateva zile doar sa se obisnuiasca sa discute cu tine iar mai apoi intreab-o daca vrea sa iesiti undeva.
Gaseste un loc linistit sau cum crezi tu ca e mai bine si spune-i ce simti.
Daca nu incerci nu vei afla, bafta happy!

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut sfatul meu ar fi următorul acum tu faci cum vrei. Deci, nu o invita doar pe ea in oraș, ci invită m ai multi, și merge ți la un film, la o pizza și acolo vezi cum se poartă fata cu tine, așa o poți vedea și observa bine, in compania altor prieteni, că dacă tu mergi singur cu ea nu e bine, unu la mînă nu ai teme comune de discuție cu ea, 2 la mînă poate nu merge ea cu tine doar voi doi, dar dacă stie că merge ți în grup atunci mai repede o convingi.Succes.

| Zizzou a răspuns:

Eu ma gandeam la ceva de genu"ce mai faci? eu mam cam plictisit, stii, si vroiam sa te intreb ceva! ai vrea sa iesim la un suc, sau sa ne plimbam prin oras? Ti-ai dat raspunsul singur. Spune-i asa dar : nu te pierde in detalii de exemplu "m-am plictisit" exclude aceasta fraza. Vorbeste mai la subiect
Salut, esti libera in ziua x? Vrei sa vi cu mine la un suc. etc. Nu sunt tu dar depinde si de tine. Daca nu esti rusinos iti va fi foarte usor. Daca esti putin mai timid incearca sa nu te pierzi prea mult in detalii "m-am plictisit, maine e o zi frumoasa de varahee hee, etc." Incearca sa ii spui mai normal, salut maine...
Bafta

| neutrino a răspuns:

Stii la 14 ani sa iubesti?

| crissa20 a răspuns:

Ai putea sa-i cumperi un parfum din sefora sa vezi ce repede iese cu tinebig grin

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru crissa20):

Adică fata e pe interes nu? Dacă nu îi cumpără parfum nu iese cu el?

| crissa20 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Pai nu e logic?tongue

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru crissa20):

Da din păcate, toate fetele sînt pe interes, dacă nu ai bani nu stă nici o fată cu tine.

| crissa20 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Pai vezi ca stii?tongue

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru crissa20):

Păi da dragă Crissa, tu ce m ai zici?

| Mandarina888 a răspuns:

Pai depinde daca te cunosti cu fata demult si vorbiti foarte des ar trebui sa iti fie foarte usor sa o scoti in oras, in schimb daca nu prea vorbiti si ai vrea sa o inviti la o prima intalnire e foarte buna si metoda ta poti sa o inviti la un suc in oras insa daca vrei sa ii spui unei fete ca o iubesti chiar de la prima intalnire e posibil sa sperii fata! happy

| Zooy_Rebeca_1992 a răspuns:

Ce ai vrea tu sa ii spui este destul de bine...dar fata ar putea crede ca vreti sa fiti doar amici. Si totusi depinde si de varsta ei, adica daca este mai mica cu 1-2 ani se va speria sin nu va vrea sa vina sau daca nu, va veni cu grupul.

Ce iti recomand eu sa ii zici este:
"Hei! Nu am avut destul timp sa ne cunoastem mai bine. Ce zici sa iesim la o terasa sau sa vedem un film"

Si las-o pe ea sa-si dea seama ca o placi, astfel va fi mai bine.