| Alexxxxx1 a întrebat:

Putin ajutor va rog?winking Cititi tot happy
Deci sa incepem cu inceputul: am o prietena, o cunosc de 5 saptamani, acum 1 saptamana am aflat ca ea ma place-si eu o plac(ne-am marturisit unul altuia).
Aici intervine problema: eu as vrea sa fim impreuna, si nu stiu cum sa fac asta... Deci noi stam la sat(5km de oras) si as vrea sa iesim in oras. toate bune pana aici. in primul rand cum as putea sa o intreb daca vrea sa iesim? Niste idei?
Dupa daca va accepta m-am gandit la ceva gen: mergem bem un suc,povestim,(stiu si eu o fac sa rada si restul...), si dupa mai mergem la o plimbare in parc si dupa acasalaughing
Dar, daca ea accepta sa iesim,inca nu avem o relatie nu? Trebuie sa o intreb la intalnire... Si cam cand? M-am gandit ca mai spre final, nu? Sau inainte de a merge sa ne plimbam in parc?
Cam atata... orice sfat e un mare ajutorwinking
Iar pentru cei cu comentarii naspa, si de genu... tinetile pentru voi bine?
Funda! x2 la cel mai bun raspunswinking

6 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
Pai cred ca te-ai gandit bine la ce sa faceti cand iesiti, dar sa stii ca nu poti sa fii impreuna cu o persoana doar dupa o intalnire.Cel mai bine ar fi sa astepti momentul potrivit si sa o saruti.Atunci da, vei putea spune ca sunteti impreuna.Chestia cu intrebarea va fi cam jenanta, asa ca sa o saruti va fi mult mai simplu si mai romantic.

Nu e greu sa intrebi o fata daca vrea sa iasa cu tine in oras, mai ales daca stii ca te place.Va zice da fara sa auda toata intrebarea laughing. Dar poate va intalniti intr-o seara pe afara si o poti intreba atunci.E mai bine decat la telefon sa pe facebook.
Succes!

| Alexxxxx1 explică (pentru LarissaMouse):

Pai cu intalnitul pe afara... Cum sa-ti zic... ea sta la inceputul satului si eu dupa mijloc, spre final. deci nu ne vedem prea des.
Apoi ai zis ca sa o sarut, si daca nu-s? crying(( asta-i problema.
E posibil sa faca ea primul pas acolo? Deci nu ma intelege gresit, am mai avut iubita, da nu ne-am sarutat, pe cand ea pot sa zic ca are ceva experientalaughing)
Is intr-o situatie fara speranta?winking

| Alexxxxx1 explică:

Si mai adaug ceva daca se poate: deci cu acea prietena suntem destul de apropiati sa zic asa... ne intelgem foarte bine, avem incredere totala unul in altul. pana si cand vorbim ne spunem fratioare sau surioaro laughing
Acum 3 zile fostul ei(s-au despartit de ceva gen 10 zile) a enervato pe facebook, + i-a dat o conversatie un prieten comun, in care fostul ei o facea,, curv_,, si asa. cand am vazut de n-am crezut ca loi bate pe ala laughing
Dar daca eu o intreb daca a mai enervato si asa mai departe. ar fi bine sau nu? adica sar supara sau i-ar placea sa vada cami pasa? cre ca varianta doi da vreau sa va stiu parereawinking
acuma ii putin zapacitor, dar asta e laughing))

| AnneSiAtat a răspuns:

Bună Alex. (:
1. de aici reiese că eşti puţin timid. haide, recunoaşte. dacă sunteţi oricum apropiaţi, ea va accepta să meargă cu tine în oraş, dacă nu are alte planuri(ceea ce nu cred). când o prinzi liberă, intră în vorbă cu clasicul,, salut, ce mai faci?", apoi, după ce schimbaţi 4-5 vorbe, întreab-o dacă i-ar plăcea să iasă cu tine la un suc. şi aşa vă puteţi cunoaşte mult mai bine. enumeră-i avantajele, o vei face să accepte.
2. mm... cred că va fi puţin prea rapid. încearcă să te apropii subtil de ea, fă-o să înţeleagă că tu chiar simţi ceva pentru ea, dar nu exagera cu asta. repet, încearcă să fii un pic mai "misterios". deci,după această întâlnire n-o întrebi nimic. când vă despărţiţi, spune-i că te-ai simţit bine, apoi pup-o pe obraz (eh, haide!) şi du-te. aşteaptă momentul potrivit. dacă şi ea se apropie încet-încet de tine, înseamnă că te place. ATUNCI ACŢIONEAZĂ!
3. vei părea un băiat căruia îi pasă. aiai, fetelor chiar le place asta laughing. se simt importante. aşa că n-ar strica să adaugi că o poţi "apăra" dacă este cazul.
Baftă!

| Alexxxxx1 explică (pentru AnneSiAtat):

Bun deci de adaugat nu-s timid... atata ca nu vreau sa o dau in bara cu ea, imi place chiar mult big grin

| AnneSiAtat a răspuns (pentru Alexxxxx1):

Ce drăguţ :-