| NoWayTo a întrebat:

Salut TPU,
De cateva zile simt un sentiment ciudat pentru o colega, pe care nu l-am simtit pana acum si cred ca m-am indragostit de ea. Fata este de treaba, desteapta, arata bine, tot ce mi-as putea dori.Ne intelegem bine, dar nu prea vorbesc cu ea in afara scolii.Am vorbit de cateva ori pe facebook si atat.Motive sa-i spun ce simt cred ca as avea, mai ales ca imi zambeste des si se comporta putin mai diferit decat cu ceilalti colegi, imi tine partea si multe alte.Cu toate astea simt o nesiguranta atunci cand vreau sa-i spun ce simt si ma opresc in ultimul moment.Cred ca teama unui refuz este cea care ma trage inapoi, mai ales ca pana acum nu am avut nici o relatie si acum cand chiar vreau sa fiu cu aceasta fata nu prea stiu ce sa fac. Ceva sfaturi bune despre ce as putea face?

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Daca esti barbatel, atunci trebuie sa-ti asumi si riscul unui refuz, care nu este o rusine in asemenea caz. Dar vorba aceea: nu poti castiga fara a risca!