| petrescuionut a întrebat:

de ceva timp imi place de cea mai buna prietena a mea...I-am zis acum ceva timp ca o plac si mi-a zis ca nu poate si sa ramanem doar prieteni.
Apoi intr-o zi imi da mesaj cu pupici...I-am dat flori dar nu am gasit momentul sa-i spun ca o plac.
Acm 2 zile i-am dat mesaj nu mi-a raspuns ....Am incercat sa o uit am mai avut prietene dar cand o vad pe ea nu pot sa o las nu stiu de ce ..nustiu ce sa fac sa mai incerc,? ea ma suna doar cand are chef voi ce ziceti...Astept un sfat bun.

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Ai cam intrat în căcatul ăla de "Friendzone" și ea te vede doar ca pe un prieten.
Te sună pentru că are nevoie de tine acolo, ca prieten pentru că așa ai obișnuit-o.
Invit-o la un suc. Evită "te rog", "daca vrei" și toate alea. Spune-i doar că o aștepți acolo, lasă vorbăria și explicațiile și arată-i că poți fi mai mult decât un prieten pentru ea.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Insista deoarece si ea simte ceva fata de persoana ta. Poate doar te testeaza sa-si dea seama in ce mod vei reactiona. Proune-i cat mai repede o noua iesire si incearca sa-ti gasesti momentul dar mai ales curajul de a-i declara dragostea ta. Mult succes.

| Just4Joker75 a răspuns:

Vorbeste cu ea pana nu o face altul si te lasa cu gura cascata; )