| anonim_4396 a întrebat:

De ceva vreme imi place de o fata, am 12 ani si ea la fel, in clasa nu prea vorbim, dar cand iesim de la scoala aproape mereu vorbesc cu ea. Cateodata nu vrea deloc sa vb cu mine, si nu stiu cum s-o abordez.
Va rog sa imi raspundeti cat mai curand posibil.

Răspuns Câştigător
| Adviceforeveryone a răspuns:

Pai continua sa vorbesti cu ea si va merge totul bine. Oricum, voi acum sunteti foarte timizi la varsta asta (si fetele si baietii). Relatii serioase nu aveti cum sa aveti, doar prietenii. Ceva tinut de mana, mai un pupic, o imbratisare, o plimbare in parc. Ai sa vezi cand cresti cum e o relatie adevarata. Daca vrei sa cuceresti fata asta, poti sa-i duci o floare, sau cand mai mergeti in parc sau la padure, o poti lua de mana, o poti pupa pe obraz, o poti lua in brate...chestii micute.

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Roag-o frumos sa te bage mereu in seama.

| Doub a răspuns:

Ok, revino peste 5 ani.

| Adviceforeveryone a răspuns:

Hey. Cand nu vrea sa vorbeasca cu tine o poti intreba frumos de ce nu vrea? Poate are un motiv anume. Poate i-ai spus candva ceva ce a suparat-o. Daca o sa mai faca asa, inseamna ca ea nu te place. Daca ea te evita, nu o mai baga nici tu in seama si las-o in pace.

| Happiny a răspuns (pentru Adviceforeveryone):

Nu e vorba ca nu ii place de mine si de fapt ea face cred ca anumit si ca vrea ea sa o bag in seama
Puteti sa imi dati sfaturi cum so abordez sau ceva cam incercat sa ma fac placut pe langa ea dar nu era nimic diferit ne intelegem destul de bine cateodata (de ex anul trecut si anul asta am fost la padure) neam mai plimbat dar e mai greu de convins
Sper sa vad niste sfaturi de a o cuceri dau funda

| Adviceforeveryone a răspuns (pentru Happiny):

Pai continua sa vorbesti cu ea si va merge totul bine. Oricum, voi acum sunteti foarte timizi la varsta asta (si fetele si baietii). Relatii serioase nu aveti cum sa aveti, doar prietenii. Ceva tinut de mana, mai un pupic, o imbratisare, o plimbare in parc. Ai sa vezi cand cresti cum e o relatie adevarata. Daca vrei sa cuceresti fata asta, poti sa-i duci o floare, sau cand mai mergeti in parc sau la padure, o poti lua de mana, o poti pupa pe obraz, o poti lua in brate...chestii micute.

| Danandrei456 a răspuns:

Frate si eu ma aflu aproximativ in aceiasi situatie si eu am tot 12 ani si fata de care sunt indragostit e de la mine din clasa. Daca vrei sa o faci sa vorbeasca cu tine fii putin mai cool (de exemplu: imbracare frumos, fii elegant, lucreaza-ti muschi, sau poti sa incerci sa bati unu de vreo 13-14 ani) atunci sigur o vei impresiona si o sa vezi ca va vorbi cu tine mereu. Crede-ma la mine a functionat! :-)

| Happiny a răspuns (pentru Danandrei456):

Nu stiu ce sa zic eu nu-s genul ala de baiat eu stau in treaba mea si nu ma bag la bataie sau ceva dar nu stiu de tine dar cred ca mai sunt fete care vor sa li se atraga atentia sa te faca pe tine sa vorbesti dar mersi de sfat :p

| Adviceforeveryone a răspuns (pentru Danandrei456):

TheMusculeMan, asta e cel mai prost sfat pe care i-l poti da cuiva. Nu ii spui cuiva sa se schimbe pentru cineva doar pentru a fi placut si pe deasupra sa ii spui si bati pe cineva ca sa atragi atentia si sa te dai tu mare si tare (asa atragi atentia in mod negativ)... daca cineva te place, te place asa cum esti tu..cu defecte si calitati. Sa bati pe cineva doar ca sa impresionezi, te va face sa fii vazut rau in ochii celorlalti. De exemplu daca un baiat s-ar batea cu unul mai mare decat el doar ca sa ma impresioneze pe mine, eu as fi dezgustata si l-as crede un mare pampalau care vrea doar atentie si nu as mai vorbi niciodata cu el.
Si toate astea la varsta ta, cine te crezi? Ia vezi-ti tu de scoala si invatat si lasa bataia si fetele. La 12 ani doar se vorbeste cu fetele intr-un mod prietenesc, nu esti pregatit de vreo relatie. Fii mai cizelat.

| Adviceforeveryone a răspuns (pentru Happiny):

Nu asculta ce zice baiatul asta. E un exemplu negativ. Niciodata nu rezolvi ceva cu violenta. Vei atrage atentia intr-un mod negativ. Si nu incerca sa par altcineva decat cine esti. Fii tu insuti, fara sa incepi sa te imbraci altfel sau sa te comporti altfel. Nu asa se impresioneaza o fata. O fata se impresioneaza prin sinceritate, prin felul tau de a fi.

| Danandrei456 a răspuns:

:-p